Praca
Curriculum vitae
Wprowadził: Fabrizio Morroia
Źródło: http://www.flickr.com

W jaki sposób szukać zatrudnienia w sieci?

Znalezienie pracy bądź jej zmiana to cel wielu rodaków. Sytuacja w Polsce nie jest co prawda tragiczna, lecz mimo to w wielu lokalizacjach odszukanie pracy jest dosyć problematycznym zadaniem. Naturalnie wiele zależy od naszych wymagań, preferencji oraz przygotowania. Nie powinniśmy się jednakże załamywać, ale szukać etatu na wiele odmiennych sposobów. O czym należy pamiętać, by prędko odnaleźć pracę?
praca
Wprowadził: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Poszukujesz sposobu na właściwy przypływ gotówki? Zmień zawód oraz stań się przedstawicielem ubezpieczeniowym

Niektóre osoby źle się czują, pracując dla kogoś oraz wypełniając powierzone zadania. Chcą samodzielnie zarządzać swoimi obowiązkami i czasem pracy. Podobne osoby najczęściej ważą się na uruchomienie swojej działalności gospodarczej lub firmy, dogodną alternatywą dla nich może być też posada w charakterze agenta. Wtedy samodzielnie będą decydowali, jak pracują oraz jaką pensję dla siebie wypracują.
Handel tradycyjny
Wprowadził: La Citta Vita
Źródło: http://www.flickr.com

Na ile handlowanie to atrakcyjny pomysł na działalność gospodarczą?

O posiadaniu swojego biznesu myśli wiele osób, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, iż jest to rzeczywiście trudne. Wielu osobom wydaje się, że praca na własny rachunek to same korzyści. Należy być jednak gotowym na to, że ciążyć będzie na nas wiele obowiązków, duża odpowiedzialność i niemały stres wiążący się z potrzebą zarobienia na wszystkie rachunki. Jaką działalność wybrać dla siebie?
firma
Wprowadził: istock
Źródło: istockphoto.com

Własna firma wyzwala nowe pokłady energii, nie to co praca na etacie. Czemu tak jest? Odpowiedź właściwie wydaje się nieskomplikowana

W każdym miejscu i o każdej porze niezwykle ważne jest, by myśleć o swojej sferze zawodowej. Nie oznacza to, iż mamy się zadręczać pojęciami, które mogą przysparzać nam sporo problemów, powinniśmy za to myśleć, jak się rozwijać, by być jeszcze bardziej niezawodnym, w tym co robimy. Tak istotnie działają najbardziej wytrawni fachowcy w swoich branżach. Nie ulatniają się z firmy po 8 godzinach i zupełnie nie pamiętają o tym, czym się zajmowali. Żyją ciągle swoja pracą starając się odnaleźć jak najlepsze rozwiązania.
nauka
Wprowadził: Travis Rigel Lukas Hornung
Źródło: http://www.flickr.com

Czego wymagają pracodawcy od aplikantów pracodawcy? Umiejętności cenione na dzisiejszym rynku pracy

Oczekiwania pracodawców odnośnie naszych kwalifikacji ciągle rosną, a wolnych miejsc pracy zazwyczaj nie przybywa. Ci, którzy zamierzają wyróżnić się spośród innych aplikantów oraz dostać wymarzoną pracę powinny ambitnie zająć się samorozwojem oraz zgłębić umiejętności, jakie znajdą się w potrzebnym CV. W celu polepszenia własnych kwalifikacji powinniśmy skorzystać z różnorodnych szkoleń, jakie pomagają precyzyjnie przygotować się do objęcia danego stanowiska.
Tłumacz Hiszpańskiego
Wprowadził: ActuaLitté
Źródło: http://www.flickr.com

Witaj w ojczyźnie cudownych widoków, wspaniałych ludzi, wyjątkowego wina, poruszających filmów Almodóvara i zapierających dech w piersiach dzieł Gaudiego, czyli „Viva Espana”

Hiszpania to jedno z najpopularniejszych miejsc na spędzenie urlopu. Wspaniała pogoda, niezapomniane krajobrazy oraz pyszna kuchnia śródziemnomorska. Czego pragnąć więcej? Żeby bardziej poznać ten genialny kraj, warto uczyć się języka hiszpańskiego lub np. katalońskiego. Wtedy magiczna Hiszpania nie będzie miała przed nami sekretów.
narzędzia pracy nauczyciela i jabłko
Wprowadził: Matthew
Źródło: http://www.flickr.com

Czy wydanie książki to niezmiernie banalne przedsięwzięcie?

Każdy z nas doskonale wie, że praca jest bez wątpienia naszym obowiązkowym elementem codziennego funkcjonowania. Dla wielu z nas obowiązek wykonywania określonych czynności bez wątpienia gwarantuje nam zarobek, co bezsprzecznie jest bardzo ważne, kiedy pragniemy żyć na dostatecznym poziomie.
psychoterapeuta
Źródło: flickr.com

Jak możemy walczyć z problemem uzależnienia od pracy? Gdzie leży granica między pracowitością i pracoholizmem?

Wszyscy wiedzą, iż posiadanie pracy to po prostu konieczność. Jest nam potrzebna, by się utrzymać. Dla wielu osób jest nie tylko źródłem zarabiania pieniędzy, ale też sposobem na dowartościowanie się. Jednak czasami można przestać rozdzielać granicę między obowiązkami w pracy i domem, brać dużą ilość nadgodzin i mieć w głowie tylko to. Co należy uczynić, gdy zdajemy sobie sprawę, iż praca jest jedynym celem naszej egzystencji?
biuro
Wprowadził: Maryland GovPics
Źródło: http://www.flickr.com

Co przyda się w trakcie pracy biurowej?

Każde biuro rządzi się swoimi prawami. By jednak praca w nim przebiegała naprawdę szybko i sprawnie, trzeba stawiać na odpowiednie procedury i dobre oprogramowanie na komputer. Za sprawą tego praca będzie błyskawiczna, sprawna i pozbawiona stresu, który może istotnie ograniczać wydajność pracowników. Na co patrzeć? Co jest przydatne?
księgowość online
Wprowadził: David Michalczuk
Źródło: http://www.flickr.com

O czym powinno się nie zapomnieć rejestrując własną firmę?

Ogólnie wiadomo, że spełnianie naszych życiowych potrzeb jest nierozerwalnie powiązane z niezbędnością uzyskiwania przez nas dochodów finansowych. Z uwagi na taki stan spraw rzeczą niepomiernie naturalną jest podejmowanie przez nas zatrudnienia. To właśnie dzięki solidnemu wykonywaniu obowiązków w miejscu pracy zdołamy otrzymywać wynagrodzenie, jakie jest przez nas w przyszłości wydatkowane.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.