Firma
Księgowość

Prowadzenie księgowości w firmach - jakie są możliwości na dobre rozwiązanie tej sprawy

Obowiązkiem każdej działającej firmy jest rozliczanie się z zusem i skarbówką - w zależności od formy działalności będzie albo raz na miesiąc albo raz na kwartał. Przed zrobieniem przelewów należy porządnie policzyć wszystkie należne podatki, uwzględniając dochody uzyskane przez firmę i wydatki, w tym również pensje dla pracowników. Ważne jest, żeby to zrobić rzetelnie i poprawnie, bo w przypadku pomyłki trzeba będzie tłumaczyć się przed urzędem skarbowym, a może i zapłacić za to jakąś karę finansową.
firma
Wprowadził: istock
Źródło: istockphoto.com

Własna firma wyzwala nowe pokłady energii, nie to co praca na etacie. Czemu tak jest? Odpowiedź właściwie wydaje się nieskomplikowana

W każdym miejscu i o każdej porze bardzo ważne jest, aby myśleć o swojej sferze zawodowej. Nie oznacza to, iż mamy się zadręczać definicjami, które mogą przysparzać nam sporo problemów, powinniśmy za to zastanawiać się, jak się rozwijać, ażeby być jeszcze bardziej niezawodnym, w tym co robimy. Tak właśnie działają najlepsi fachowcy w swoich branżach. Nie wychodzą z firmy po 8 godzinach i całkowicie nie pamiętają o tym, czym się zajmowali. Żyją ciągle swoja pracą starając się znaleźć jak najlepsze rozwiązania.
impreza
Wprowadził: AlphaGeek
Źródło: http://www.flickr.com

Fotobudka na hulanki - wspaniała atrakcja dla każdego

Fotobudka to słynne urządzenie, jakie umożliwia natychmiastowe robienie zdjęć razem z ich wydrukiem. Fotobudki często możemy spotkać w parkach rozrywki lub galeriach handlowych, chociaż sporo firm proponuje w dzisiejszych czasach wynajem takiej maszyny. Fotobudkę można wynająć na wesele, bal, spotkanie integracyjne oraz na każdą inną uroczystość! Wyśmienicie nadaje się na wszystkie ważkie imprezy rodzinne. Coraz więcej ludzi entuzjastycznie wypożycza fotobudkę, bo sprzyja ona wspaniałej, udanej zabawie.

Pociągające promocje i tanie towary w gazetkach promocyjnych

Przeglądając gazetki promocyjne możesz natknąć się na wiele ciekawych i bardzo atrakcyjnych promocji. Współcześnie każdy sklep, marka bądź też firma reklamuje się między innymi za pomocą gazetek promocyjnych. Takie gazetki są świetną formą reklamy, ponieważ w prosty sposób docierają do ogromnej ilości Klientów.
firma - odbitka
Wprowadził: Prentsa Aldundia
Źródło: http://www.flickr.com

Warunki sprawnego wdrożenia systemu BI

Obalając pewne mity powinniśmy na wstępie podkreślić, że BI nie jest technologią informatyczną acz wyobrażeniem funkcjonowania systemu informacyjnego w przedsiębiorstwie. Fundamentalną ideą Business Intelligence jest demokratyzacja dojścia do informacji w firmie.
Biuro rachunkowe online
Wprowadził: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Księgowość internetowa - jakie są jej wartości oraz kiedy wskazane jest z niej skorzystać?

Księgowość internetowa współcześnie cieszy się wzrastającym zainteresowaniem, albowiem jest to idealna forma pozwalająca na biegłe prowadzenie księgowości rachunkowości w firmie. Na rynku dużo biur proponuje kompetentne usługi z zakresu księgowości oraz rachunkowości świadczone naturalnie drogą internetową.
księgowość
Źródło: sxc.hu

Księgowość internetowa czy firma zewnętrzna?

Podatki, sprawozdania rachunkowe, koszty, faktury, zbieranie dokumentów... Prowadzenie księgowości. Damy radę przeprowadzić to samodzielnie, czy może powierzyć to zadanie firmie zewnętrznej. Czy niedoświadczona osoba powinna zapisać na kurs księgowości, aby potrafić samemu się rozliczać a co więcej robić to jak należy? Sprawdźmy która opcja będzie dla nas odpowiednia.
księgowość
Wprowadził: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Jak zatroszczyć się o dokumentację finansową firmy? Gdzie znajdziemy godną zaufania księgową?

Każda osoba, jaka posiada własną działalność powinna mieć świadomość, jak wielkie znaczenie ma rzetelna dokumentacja finansowa, której brak potrafi niezwykle zdezorganizować, a wręcz uniemożliwić funkcjonowanie firmy. Księgowanie jest szczególnie odpowiedzialnym obowiązkiem, jakie najlepiej zlecać osobom bardzo rzetelnym i odpowiedzialnym. Jakikolwiek błąd w dokumentacji finansowej jest w stanie nieść za sobą niemiłe konsekwencje finansowe, jakie mogą znacznie obciążyć budżet firmy.
Pieniądze
Wprowadził: hisks
Źródło: http://www.sxc.hu

Księgowość – pomysł na karierę?

Czasy nie są łatwe i dość ciężko zdobyć pracę. Młodzi ludzie zaczynają się rozglądać za zawodem która zapewni zatrudnienie przez najbliższy czas. Czy takim właśnie zawodem jest księgowy? W poradniku przybliżymy wady i zalety takiego wyboru zawodowego.
ocenianie pracowników
Wprowadził: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com

Efektywne ocenianie pracowników w spółkach

Każda firma ma odmienne cele zależnie od branży i rodzaju prowadzonej działalności. Z tej przyczyny inaczej przedstawiają się chociażby powinności pracujących tam ludzi.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.