Nie opłaca się czekać z wypełnieniem zeznania podatkowego, gdyż może ponieść nieprzyjemne konsekwencje

Składanie zeznania jest bardzo niemiłym zadaniem. Jednakże nie warto czekać z jego wykonaniem, ponieważ jeśli spóźnimy się z wysłaniem uzupełnionego druku, mogą nas czekać nieprzyjemne konsekwencje.


Jeżeli każdego roku przydarza nam się zostawić rozliczenie zeznania na ostatnią chwilę i nawet nasi bliscy mówią już rozlicz pit, to znakomitym rozwiązaniem może być zajęcie się tym wcześniej.


firma - perspektywa
Wprowadził: ZSPNrdwa Krosno
Źródło: http://www.flickr.com


Może zainteresują ciebie także

Kurs na wózek widłowy jest obecnie niezwykle popularny

Pracownicy pracują za pomocą wózka widłowego
Wprowadził: Commander, U.S. 7th Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
Od jakiegoś czasu ojczysty rynek pracy nie jest w za dobrej formie. Co raz ciężej znaleźć intratną pracę. Niezwykle trudno otrzymać jakąkolwiek stałą posadę. Nawet ludzie, którzy są już zatrudnieni, nie mogą być pewni jutra, ponieważ zakłady chcąc oszczędzić likwidują stanowiska. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest szalejący kryzys. Nie oznacza to jednakże, że sprawa jest całkiem bez wyjścia.


Dużo osób czeka z wypełnieniem druków do ostatniego dnia kwietnia. Jest to raczej ryzykowne, gdyż wtedy coś ma szansę pójść źle i spóźnimy się z załatwieniem tej sprawy. Warto zatem w następnym roku, gdy będziemy wypełniać pit 2017, zająć się tym trochę wcześniej, żeby nie trzeba było martwić się, iż coś pójdzie nie tak.


Rozliczanie zeznania pod koniec kwietnia powoduje, że z pewnością będziemy bardziej zdenerwowani. Możemy zajrzeć na witrynę E-Deklaracje trzydziestego kwietnia i zobaczyć zapchane łącza, co uniemożliwi nam złożenie pitu. Więc jeżeli bliscy już nas popędzają oraz powtarzają rozlicz pit, to dobrze będzie ich wysłuchać i zabrać się za to odpowiednio wcześniej . Aktualnie jest to niesłychanie łatwe, ponieważ mamy do wyboru mnóstwo przydatnych narzędzi.

Kliknij ten link, by zobaczyć, co podobny serwis udostępnił (https://wroclaw-notariusz.net/) na ten wątek. To na pewno też Cię zainteresuje.

Można złożyć pit 2017 poprzez Net lub przy pomocy programu. Fiskus uruchomił też wygodną usługę wstępnego wypełniania formularzy.


Należy zatem pamiętać, iż zwlekanie do ostatniej chwili narazi nas na ogromny stres i bez wątpienia nie opłaci się. Najlepiej zatem zająć się deklaracjami jeszcze na początku roku. Dzięki temu możliwy zwrot podatku dostaniemy znacznie wcześniej.
2019/05/14, 11:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.