Nie potrafisz rozliczyć PIT-a? Parę porad dla opornych!

Co roku właściwie każdy z nas staje przed ważnym zadaniem rozliczenia swego zeznania podatkowego. Jeżeli nie chcesz mieć kłopotów z urzędem skarbowym, bez wątpienia powinieneś poświęcić tej sprawie nieco więcej czasu niż zazwyczaj poświęcasz na załatwienie spraw urzędowych. Jak skutecznie rozliczyć PIT-a? Oto nasze wskazówki.


Korzystaj z pomocy specjalnych programów


rozliczenie pit 2016
Wprowadził: Emiliano García-Page Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chcesz mieć pewność, że wszystko rozliczyłeś odpowiednio, oczywiście powinieneś porzucić rozliczenia przeprowadzane na kartce.

Jeżeli zainteresował Cię ten wątek, to odsyłam do tego serwisu (http://prokad.com.pl/ogrodzenia/) - tam odnajdziesz fascynujące dane, które są skrupulatnym omówieniem tego zagadnienia.

Obecnie istnieje w sieci sporo programów, które przeprowadzą Cię przez rozliczenie PIT 2016 właściwie za rękę- zobacz co znalazłem. Wystarczy odpowiedzieć na kolejne pytania, a następnie wpisać w okienka poprawne liczby - następnie program obliczy praktycznie wszystko za Ciebie i wygeneruje Twój PIT 2016. To oczywiście znakomity pomysł dla niemalże wszystkich, którzy zwykle nie są pewni, jak wypełnić PIT.


Popytaj wśród znajomych


Jeśli jednak nie ufasz, że program komputerowy zrobi Twoje rozliczenie PIT 2016 w sposób prawidłowy, wówczas możesz skorzystać z pomocy znajomych lub przyjaciół. Ktoś z nich na pewno ma właściwe wykształcenie do tego, żeby rozliczyć PIT (polecamy program do pitów online) 2016 i z ochotą Ci pomoże. To oczywiście najłatwiejszy sposób na rozliczanie PIT-u- pit 2016.


Zapytaj urzędnika


Jeśli nie jesteś pewny, jak rozliczyć daną pozycję, możesz także zapytać o to urzędników w urzędzie skarbowym. Jeżeli chcesz się na to właśnie zdecydować, wtedy musisz udać się tam sporo wcześniej przed czasem składania PIT-ów. Wtedy z pewnością zostaniesz milej przyjęty, nie zblokujesz nikomu kolejki, a jednocześnie bez wątpliwości uzyskasz pomoc.
2021/09/14, 07:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.