Świetny pomysł to nie wszystko, do rozkręcenia biznesu niezbędne są pieniądze

To nie niespodzianka, iż do urzeczywistnienia nawet najbardziej pomysłowego biznesu potrzebne są pieniądze. Nowo powstające firmy, które dopiero zaczynają określać swą działalność oraz kreować swą markę, często tych pieniędzy nie mają i liczą na różne źródła dofinansowania.


Jeżeli mamy już w miarę skonkretyzowany pomysł na swój interes, potrzebujemy wiedzieć, do których miejsc można się zwrócić, by pozyskać środki finansowe na jego realizację.


Finansowanie start up wszak nie jest rzeczą oczywistą i łatwo osiągalną - czytaj więcej na Najprawdopodobniej potrzebujemy wykwalifikowanej kadry, sprzętu oraz właściwego miejsca, w jakim będziemy prowadzić swoją działalność.

Jeżeli jesteś zdania, że niniejszy wpis okazał się być godny Twojej uwagi, to bez dwóch zdań warto zobaczyć również (https://certo.waw.pl/mozliwosc-prowadzenia-dzialalnosci-gospodarczej-na-terytorium-polski-przez-uchodzcow-z-ukrainy/) pozostałe tego typu materiały.

Możemy rzecz jasna liczyć na środki unijne. W ramach owych środków często dofinansowuje się wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań informatycznych. Na swą działalność możemy również uzyskać kredyt o ile posiadamy wystarczająco długą historię kredytową, czyli funkcjonujemy na rynku przez jakiś czas. Istnieją również pożyczki dla nowych firm.


leasing


startup venture capital
Wprowadził: Swarovski® Elements
Źródło: Swarovski® Elements


Możemy także korzystać z niezłej opcji, jaką jest startup venture capital - więcej o startup venture capital. Jest to rodzaj inwestycji na prywatnym rynku kapitałowym. Fundusze na rozwijanie się start upu przekazywane bywają przez prywatnych inwestorów a także specjalne fundusze. Oczywiście inwestorzy zyskują na wzroście wartości udziałów danej spółki. Musimy mieć doskonały start up, by fundusze VC zechciały się nami interesować. Nasz pomysł będzie dokładnie prześwietlony zarówno od kwestii finansowej, jak i merytorycznej. Nikt nie pragnie ponosić zbędnego ryzyka, z tego powodu z tego źródła finansowania korzystają głównie start upy, jakie odniosły już jakieś sukcesy.


Dla tych, którzy startują ze swoimi pomysłami są kapitały zalążkowe. Jak zatem widać można pozyskać środki finansowe na start up, jednak nie jest to proste i wymaga wielu starań z naszej strony. Dobrze jest wszakże się postarać.
2022/09/13, 07:36
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.