Jak można wprowadzić oszczędności przy wysyłce znacznej ilości korespondencji?

Nie ma chyba spółki, której dyrektor nie pragnąłby w jakiś sposób zminimalizować aktualnych kosztów prowadzenia działalności. Przykładowo dużo podmiotów jest zobligowana do wysyłki tysięcy listów miesięcznie, gdyż ich klienci wyrazili chęć dostawania rachunków w postaci tradycyjnej.


Ponadto dochodzą listy o charakterze reklamowym, lecz czasem zdarza się tak, że koszty związane z wysyłką dużej ilości listów niemalże wyrównują się z potencjalnymi przychodami.


Dlatego też na rynku pojawiła się taka usługa jak korespondencja masowa wykonywana przez zewnętrzną spółkę na zasadzie outsourcingu. W praktyce znaczy to bardzo duże oszczędności (aż do 60%) dla spółek, jakie wysyłają przesyłki do dużej ilości klientów. Podmioty, które niejako biorą na siebie obowiązek rozsyłania korespondencji, posiadają tę przewagę nad zleceniodawcą wysyłki, że utrzymywanie sprzętów potrzebnych do wysyłania listów jest do pewnego stopnia przetransferowane na ich klientów.


korespondencja masowa
Wprowadził: Report Verlag
Źródło: http://www.flickr.com


A mogą być to sumy niemałe.

Zainteresował Cię taki artykuł? Jeżeli tak, to bez wahania sprawdź także ten link. Podobne informacje przeczytasz również tutaj lean six sigma.

Arkusze papieru, drukarki, tusz czy też urządzenia do tzw. kopertowania mogą kosztować dużo. Jeżeli jednak wszelkimi kwestiami tyczącymi się korespondencji masowej zajmie się wyspecjalizowana w tego typu czynnościach firma, to będzie miała okazję uzgodnienia mniejszych sum za opłaty pocztowe.

Zainteresował Cię omawiany tekst? Jeżeli tak, to wejdź na ten odnośnik - to niezwykle wciągająca treść, która również będzie warta Twojej uwagi!

A jest to najprawdopodobniej najwyższy nakład pieniężny całego przedsięwzięcia. Dla zleceniobiorcy takiej wysyłki nie ma znaczenia styl takiej korespondencji.


Może zainteresują ciebie także

Należyta ochrona danych osobowych jest kluczowa

utylizacja dysków twardych
Wprowadził: Anka Albrecht
Źródło: http://www.flickr.com
zarządzanie dyskami na każdym etapie wykorzystywania tego typu danych, łącznie z etapem, którym jest ich utylizacja


Dobrze prosperująca firma zwraca sporą uwagę na zabezpieczenie danych osobowych zarazem swoich pracowników, jak i klientów.


Mogłyby to być rachunki, ulotki czy też gazety albo informacje. Zleceniodawca udostępnia jedynie adresy klientów oraz oczekuje na wiadomość o pozytywnym zakończeniu wysyłki.
2021/10/15, 07:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.