Jak przekazać 1% podatku dla organizacji opp

podatki
Wprowadził: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Obecnie stale mowa jest o konieczności przeznaczania 1 procent podatku na rzecz różnego typu instytucji czy fundacji. Wciąż jednak wiedza o tym, jak ów proces wygląda, a szczególnie jak proste jest jego dokonanie, jest znikoma.

Składana corocznie przez obywateli deklaracja rozliczeniowa z dochodów (w odniesieniu do osób fizycznych) jest pretekstem do przekazania pomocy finansowej na wybrany cel. Od roku 2003, kiedy to taka możliwość weszła w życie, liczba osób, które oddały swój 1% dla opp stale ulega zwiększeniu.

Ludzie chcący oddać 1 procent mogą znaleźć aktualne wiadomości w tej kwestii - np. pod adresemOrganizacje Z tematem wiąże się bezpośrednio pojęcie „organizacje pożytku publicznego|opp”. Jest to termin wprowadzony w roku 2004 wraz z wejściem w życie ustawy o wolontariacie. Pod określeniem tym kryje się znaczna i stale poszerzająca się lista spółek oraz organizacji pozarządowych. Przykładowo w samym Wrocławiu istnieje takich 390. Zakres ich działania jest bardzo rozległy. Można więc przeznaczyć swój 1 procent podatku dla klubu sportowego, schroniska dla zwierząt czy na rzecz powodzian. Spora część to fundacje oraz organizacje charytatywne. jedną z korzyści płynących z posiadania statusu organizacji pożytku publicznego jest zwolnienie z obowiązku płacenia niektórych podatków, jak również możliwość nieuiszczania opłat sądowych i skarbowych.

Może zainteresują ciebie także

Szkolenia wśród ofert dla fachowców

kursy językowe
Wprowadził: Fabrice Florin
Źródło: http://www.flickr.com
W każdej branży stawia się dzisiaj na rozwój pracowników, bo to oni są motorem napędowym dla powiększania się obszaru działań danego przedsiębiorstwa. Nieustannie wprowadzane są różnego rodzaju udoskonalenia oraz ulepszenia, dzięki czemu specjaliści działają jeszcze prężniej. W internecie można niesamowicie często trafić na różnego typu szkolenia, które wzmacniają pozycję profesjonalistów. Na rynku widać zainspirowanie europejskimi trendami, więc dobrze jest zapoznać się z nimi wnikliwie.


Jak przekazać? Przekazanie 1% podatku nie nastręcza obecnie dużychproblemów. Należy wypełnić odpowiedni formularz PIT, wpisując dane wybranej organizacji pożytku publicznego, w tym jej KRS. Następnie gotowy formularz dostarcza się do urzędu skarbowego lub wysyła pocztą. oprócz metody „tradycyjnej istnieje także nowocześniejsza, dostosowana do nowoczesnego użytkownika, czyli „PIT on-line”. Rozliczanie PIT 2013 powinno nastąpić do 31 stycznia, 28 lutego lub 30 kwietnia 2014 roku, w zależności od rodzaju składanej deklaracji. Istotne jest, by dokonać wcześniej wyboru organizacji, na rzecz której oddaje się swój 1 procent.

To świetnie, że masz chęć zdobyć więcej informacji na to zagadnienie. Wtedy przejdź do podstrony (http://www.mlynska12.pl/centrum-konferencyjne/), a dowiesz się rozmaitych wiadomości i uzyskasz wiedzę na wiele tematów.

Po wpisaniu w Google „PIT przez internet” otrzymać można bardzo wiele rezultatów. Zazwyczaj są to witryny internetowe zawierające porady, skąd można czerpać wiedzę o sposobie rozliczania korzystając z sieci.

Jeśli zaciekawiły Cię treści publikowane na tej stronie, to z pewnością ta strona (http://dokumentyniszczenie.pl/) także okaże się dla Ciebie warta zainteresowania.

Dla wielu ludzi rozliczanie PIT jest skomplikowane. Metoda internetowa pozwala na dokonanie tego bez wychodzenia z domu, a więc jest o wiele wygodniejsza. Dzięki temu także przekazywanie 1% podatku staje się łatwiejsze.
2020/11/30, 21:34
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.