Giełda Papierów Wartościowych - zasady przekazywania informacji, miejsca zawierające ceny akcji oraz przedmiot działalności

Giełda Papierów Wartościowych powołana jest przez skarb państwa. W tej spółce akcyjnej dokonuje się transakcji kupna-sprzedaży instrumentów finansowych, to znaczy papierów wartościowych oraz instrumentów pochodnych. Wszystkie wiadomości podawane przez GPW są uregulowane przepisami prawa.
Jak już wspomniano GPW stara się, aby rzetelnie i po pierwsze zgodnie z prawem udostępniać najistotniejsze wiadomości.


finanse
Wszystko powinno być przeprowadzane tak, aby każdy posiadacz akcji miał identyczny dostęp do danych. Jednakże nie tylko akcjonariusze mają możliwość pobierania udostępnianych informacji, gdyż wszystko powinno się odbyć w ten sam sposób w stosunku do opinii publicznej. Dlatego też informacja jest równa dla wszystkich zainteresowanych. Ceny akcji widoczne są więc na większości portali internetowych skupionych na finansach.

Czy wiesz, że bez problemu możesz poszerzyć zakres swojej wiedzy związanej z przedstawianym zagadnieniem? Zwyczajnie kliknij ten odnośnik i zobacz tekst na portalu (trenerzy.pl/szkolenia-menedzerskie/).

Dane mogą być spóźnione o kwadrans. Najczęściej mamy możliwość sprawdzenia kursu, zmian, obrotu oraz kursu minimalnego i maksymalnego. Podobnie jest w przypadku notowania spółek. Dane mogą być również opóźnione.

Możemy sprawdzić miano spółki, kursy ostatnimi czasy zawieranej transakcji, zamkniecie i otwarcie notowań, a także kursy minimalne i maksymalne oraz obroty. Warto wspomnieć, że informacje są na bieżąco uaktualniane, natomiast wszelkie przerwy w notowaniach są wymienione na stronie GPW. Jak działa Giełda Papierów Wartościowych? Jest ona kierowana w celu obrotu instrumentów finansowych, to znaczy papierów wartościowych oraz innych instrumentów pochodnych, dlatego też cała działalność wiązana jest przede wszystkim z obrotem. Należy jednak wiedzieć, że GPW to nie jedynie obrót. Prowadzi również inne formy działalności, przykładowo edukacyjną, informacyjną i promocyjną. Tematem tych zadań jest rynek kapitałowy. Giełda ma za zadanie skupiać w jednym czasie oraz miejscu wszystkie ofert kupna i sprzedaży, to ona definiuje kurs i realizuje transakcje. Organizuje również alternatywne systemy obrotu. Wszystkie transakcje przeprowadzane są podczas sesji giełdowych.


biznes
Wprowadził: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
W jaki sposób ustalane są kursy wspomnianych instrumentów finansowych? Oparciem są zlecenia kupna sprzedaży. Sporządzane są zlecenia z ich dyspozycją. Wszelkie etapy mają ściśle określone zasady. Giełda Papierów Wartościowych, jak niemal wszystkie spółki akcyjne ma swoje cele, które realizuje i na których oparta jest jej aktualna działalność. Głównie chodzi o to, aby atrakcyjność konkurencyjna polskiego rynku była na tyle znacząca, że pozwoliłaby na uczynienie, aby to właśnie Warszawa była centrum finansowym w całej Europie Środkowo-Wschodniej.
2022/04/29, 07:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.