Co to jest faktoring?

Faktoring określony jest dla przedsiębiorstw prowadzących sprzedaż produktów jak też usług innym przedsiębiorstwom czy instytucjom, wystawiających faktury z odłożonym czasem płatności.
Dla przykładu, biznesmen, jaki wyprzedaje towar, ustala ze swym odbiorcą, iż płatność za dostawę nastąpi w przeciągu miesiąca. Jest to czas, w jakim formalnie dokonywany jest przychód, co powoduje powstanie zobowiązania podatkowego, acz gotówka (pożyczki pod zastaw) jeszcze nie wpłynęła. W tymże czasie może również powstać potrzeba uporządkowania innych należności: za dostawy surowców do produkcji, uposażeń etc. W tejże sytuacji pomóc może faktoring. To pokrótce jest definicja faktoringu. Ażeby uzyskać pieniążki za swe faktury i skanowanie faktur w krótkim czasie trzeba przede wszystkim nawiązać umowę z faktorem. umowa taka jest zawierana na czas nieokreślony, co stanowi jej wyższość nad układami kredytowymi zawieranymi zazwyczaj na jeden rok. Nie ma konieczności dorocznego odnawiania umowy.


wniosek
Wprowadził: Alan Stanton
Źródło: http://www.flickr.com


Może zainteresują ciebie także

Czym jest lokata Idea Bank, jakie ma oprocentowanie oraz dla której osoby jest taka lokata asygnowana?

sprzątanie
Wprowadził: Sterling College
Źródło: http://www.flickr.com
Czy chciałabyś, aby to bank był Twym dłużnikiem? Czy wiesz, że to Ty mogłabyś pożyczyć pieniądze domowi bankowemu, jaki po z góry ustalonym okresie będzie zmuszony oddać Ci pieniądze razem z odsetkami? To nie wyłącznie prawdopodobne, lecz ogólnie praktykowane już od wielu lat.


waluta
Wprowadził: Sharon & Nikki McCutcheon
Źródło: http://www.flickr.com


Nawiązanie umowy faktoringu następuje szybko, albowiem przesłanki do jej podjęcia będą inne niż w np. kredycie bankowym. Ocena kredytowej zdolności ma mniejsze przesłanie, a ważna staje się tzw. faktorowalność interesów - innymi słowy w skrócie to, czy w standardowym obrocie komercyjnym dostawcy z jego nabywcami zachodzą okoliczności utrudniające skuteczne ściąganie należności. Jeśli idzie o faktoring odwrotny schemat wygląda w taki sposób, iż jest to wyjście kierowane do firm, jakie posiadają nadto krótkie terminy płatności za artykuły. Jest to najbardziej modna forma usługi.


Jest także możność zawarcia takowej umowy, w jakiej zwrot zaliczki nie będzie zachodził, gdyż transakcja zostanie ubezpieczona od braku opłaty ze strony odbiorcy.
2021/05/27, 10:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.