Garść zdań o hodowli gołębi

Hodowla gołębi jest pasją, jakiej poświęca się bardzo wiele osób na całym świecie. Jest to hobby, które chłonie wiele pieniędzy. Stawki poszczególnych, wyjątkowo cennych okazów gołębi dekoracyjnych lub pocztowych mogą osiągać pułap kilku tys. złotych.

Hodowla ptaków będzie niezwykle popularnym, choć drogim, hobby. Nie chodzi tu już nawet o wartość ceny gołębi, jak o koszt karmy. Do tego doliczyć należy również preparaty dla gołębi. Hodowca ptaków, który poważnie traktuje swoje hobby traci duże kwoty również na witaminy dla gołębi. Dostępne preparaty dla gołębi powinny kompletować ich zapotrzebowanie na białko, węglowodany, składniki mineralne oraz tłuszcze - Także stosując karmę bardzo wartościową trzeba ptakom dawać specjalne witaminy dla gołębi. Trzeba również (jesteśmy tutaj) wybudować stosownej wielkości gołębnik, zapewnić dostęp do świeżej i czystej wody. Hodowla ptaków wymaga wobec tego nie jedynie ogromnego nakładów finansowych, ale również sporo czasu. Zanim wobec tego zdecydujemy się na hodowlę gołębi musimy udzielić odpowiedzi na pytanie, czy potrafimy zapewnić tym pięknym ptakom odpowiednie warunki, lub odnajdziemy stosowną ilość czasu, aby się nimi solidnie zająć.
wysokiej jakości preparaty dla gołębia
Wprowadził: iStock
Źródło: iStock
Jeśli na postawione wyżej pytania udzielimy pozytywnej odpowiedzi powinniśmy na początku zorganizować miejsce dla gołębi, czyli gołębnik. Wówczas wtedy można nabyć ptaki. Hodowców gołębi w naszym kraju jest dużo, nie będziemy więc mieli trudności z ich kupnem. Trzeba również przygotować dobrą karmę. Gołębie, które nie odlatują z gołębników powinny być karmione dwa razy na dzień.

Ciekawią Cię opisywane dane? Kliknij na nowy wpis (https://koshayogaco.pl/pl/9-akcesoria) a na pewno dowiesz się świeżych rzeczy, które Cię zaabsorbują.

Przede wszystkim ptaki te karmione są zbożem. Nie wszystkie ziarna się jednak nadają jako karma. Z pewnością nie należy im dawać nasion owsa i żyta. Ptaki te dobrze jest karmić również kukurydzą, nasionami łubinu, grochem i soczewicą.


Może zainteresują ciebie także

Sprawdzone opcje od producenta gier konsolowych

GTA 5 na konsolę
Wprowadził: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Producenci wprowadzający na rynek znakomite gry na konsole pragną zaproponować swym klientom jedynie najlepszą jakość oraz absolutną funkcjonalność gier. Na rynku znaleźć możemy obecnie mnóstwo korzystnych ofert w tym zakresie. Warto zainteresować się prezentowanymi obecnie możliwościami, by wybrać dla siebie tę najkorzystniejszą opcję. Gry na konsole mogą się okazywać również znakomitą opcją, jeśli chodzi o podarunek dla bliskiej osoby, zafascynowanej światem gier.

Warto karmę uzupełnić również zielonkami: sałatą, seradelą, lucerną lub szpinakiem. Pożywkę należy dodatkowo uzupełnić środkami witaminowymi. Będzie to bardzo ważne w czasie zimowym (cała oferta na ). Nie zapominaj o tym, że ptaki te dużo piją. Trzeba im więc zapewnić stały dostęp do świeżej i czystej wody. W zimie płyny należy podawać wówczas po jej podgrzaniu.
2020/05/15, 07:38
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.