Czy galeria rzeźby jest ciekawym obiektem do zrelaksowania się i ukulturalnienia?

Egzystujemy w bardzo szybkich czasach. Konsumenci nieustannie gonią za pieniędzmi i karierą. Coraz wybitniej brakuje czasu na spotkania w gronie znajomych. Nie ma na to zwyczajnie w świecie czasu. Ponadto polskie społeczeństwo zjada choroba depresji. Obywatele czują się samotnymi wyspami, gdyż nie mają kontaktów z krewnymi. Psychologowie doradzają, że porządnym pomysłem na uporanie się z ponurością jest ruch na świeżym powietrzu. Zalecają odpoczynek na łonie natury. A może równie dobrym pomysłem wybrnięcia z tych problemów jest sztuka? Bez wątpienia galeria rzeźby jest sprawdzonym rozwiązaniem na spędzenie czasu wolnego w gronie rodziny.

rzeźba
Wprowadził: Robert Linsdell
Źródło: http://www.flickr.com
Prawdą jest, że natura działa kojąco na psychikę człowieka. Podobnie jest jednak z kulturą. Obywatele wrażliwi w zetknięciu z dziełami sztuki wypoczywają. Dzieło rzeźbiarza pomaga oderwać się od trosk dnia codziennego i przenieść się do lepszego świata. O ile nie ma potrzeby zachęcać do odwiedzania galerii z obrazami, to jednak rzeźba nie cieszy się aż tak gigantycznym poklaskiem. A musi to się zmienić, bo obcowanie z tym rodzajem sztuki upoważnia zetknąć się w sposób cielesny z przyrodą. Jak by nie było rzeźba jest niczym inny, jak kawałkiem drzewa, który był poddany obróbce. Wpadł we wprawione ręce artysty, który nadał mu nowy sens i nowe przeznaczenie. Proces ten posiada wiele podobieństw z pracami szlifierskimi. Jest on zbliżony duchem do obróbki diamentu, który po jakimś czasie staje się pięknym brylantem. Podobnie jest z drzewem czy innym tworzywem, które zyskują epickie, nieznane dotychczas kształty na skutek procesu rzeźbiarskiego. To wszystko sprawia, że obcowanie z rzeźbą jest porządnym pomysłem na oderwanie się od trosk dnia codziennego i leczenia depresji.

Galeria rzeźby umożliwia również na scalenie więzów rodzinnych. Zamiast siedzieć przed szklanym ekranem warto jest pójść do galerii rzeźby. Rodzice powinni zabrać swoje dzieci, żeby zaprezentować im dorobek kulturalny swojego regionu czy nawet ojczyzny. Jak by nie było wiele rzeźb jest tworzonych przez lokalnych artystów, którzy cenią ludową kulturę. Za sprawą ich mozolnej pracy jest możliwe zetknięcie się z nią i na nowo odkrycie niekiedy utraconej tożsamości.
2018/01/18, 09:40
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.