Jak zostać biegłym agentem sprzedającym polisy ubezpieczeniowe?

Funkcjonujące w ostatnim czasie przedsiębiorstwa ubezpieczeniowe zajmują się sprzedażą różnych rodzajów ubezpieczeń za pomocą agentów ubezpieczeniowych. To pracą, której wykonywaniem zainteresowanych jest dużo osób. Pojawia się jednak pytanie, jak można zostać agentem oferującym ubezpieczenia?


Tak naprawdę większości klientów towarzystw ubezpieczeniowych spisuje umowy ubezpieczenia z agentem ubezpieczeniowym.

Jeśli ten materiał jest dla Ciebie wartościowy, nie zwlekaj i zobacz szczegóły tutaj co to jest mem - przeczytasz jeszcze bardziej szczegółowe informacje.

Zakres uprawnień agenta zależy od tego, czy jest on pełnomocnikiem czy też działa jako pośrednik ubezpieczeniowy. Praca na tego typu stanowiskach będzie obejmowała tak naprawdę inny zakres obowiązków. Pośrednik ubezpieczeniowy nie ma danej licencji, nie może więc podpisać z nami umowy w imieniu agencji ubezpieczeniowej dla której pracuje. Interesujące informacje znajdziesz pod tym adresem. Agent ubezpieczeniowy taką licencją posiada, może więc nie tylko zaprezentować nam ofertę ubezpieczyciela, ale także spisać z nami umowę. Zarówno pełnomocnik, jak i agent ubezpieczeniowy zajmują się obsługiwaniem zafascynowanych indywidualnych oraz jednoosobowych i średnich działalności gospodarczych. Okres pracy agentów ubezpieczeniowych jest nienormowany. Dla wielu osób jest to jedna z zalet tego zawodu. Jak mimo wszystko można nim zostać?


Zadanie agenta ubezpieczeniowego są w stanie realizowaćosoby, które nie były karane za przestępstwa umyślne. To jeden z najważniejszych warunków. Można także pomyślnie zaliczyć rozmowę kwalifikacyjną. Osoby pozytywnie nastawione na podjęcie pracy w zawodzie po rozmowie kwalifikacyjnej są zapisane na kurs agenta ubezpieczeniowego. Popularny kurs agenta ubezpieczeniowego organizuje towarzystwo ubezpieczeniowe, jego skończenie wiąże się z koniecznością zdania egzaminu. Poprzejściu egzaminu Państwowy Urząd Nadzoru Ubezpieczeniowego wydaje zezwolenia na pracę konkretnie w tym zawodzie. Wykształcenie kandydata na agenta ubezpieczeniowego nie ma większego znaczenia. Rozległą ofertę szkoleń zapewnia Warunkiem niezbędnym jest jedynie posiadanie wykształcenia średniego. Ogromna ilość towarzystw ubezpieczeniowych często jednak zaprasza na rozmowy kwalifikacyjne osoby, które mają wykształcenie ekonomiczne. Zarobki agenta są uzależnione od liczby umów jakie zostaną podpisane.
2020/01/23, 19:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.