W jaki sposób skutecznie zarejestrować znak towarowy – kilka przydatnych porad dla biznesmenów

Prowadzenie działalności gospodarczej to zdecydowanie nie tylko świetne rozwiązanie, ale również potrzeba zajęcia się pewnymi ważnymi czynnościami. Na przykład wprowadzając swoją własną markę trzeba ją uchronić przed kradzieżą intelektualną , a także podróbkami – wówczas przydatna jest przynajmniej podstawowa znajomość prawa patentowego.

dokumenty patentowe
Wprowadził: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście teraz w Polsce rejestracja znaku towarowego zachodzi o wiele szybciej, niż dawniej – może trwać nawet w przeciągu tego samego roku. Choć pozornie wydaje się to sporo, dla Urzędu Patentowego nie jest to sprawą którą się rozwiązuje natychmiast – aby zastrzec znak towarowy, właściwi specjaliści muszą sprawdzić, czy dany znak (na przykład charakterystyczny sygnał dźwiękowy) nie występuje w innej działalności gospodarczej, czy nie narusza dóbr innych osób, czy nie wyróżnia się nadmiernie dużą uniwersalnością oraz czy nie jest elementem nieuczciwej konkurencji. Na pewno dobrze być świadomym jednak, że najczęściej rejestracja znaku towarowego nie jest sprawą bardzo ciężką – należy się do niej tylko odpowiednio przygotować.

Współcześnie dla wielu biznesmenów wielkim ułatwieniem jest to, iż rejestracja znaku towarowego może być wykonana przez internet – pozwala to zaoszczędzić dużo czasu , jak również (link tu...) papieru - czytaj: znak towarowy - zarejestrowanie. Aby to zrobić, trzeba użyć odpowiedniego oprogramowania wymaganego przez Urząd Patentowy , jak również (sprawdź więcej) zastosować tzw. bezpieczny podpis elektroniczny. W przeciągu paru miesięcy można również wprowadzać dodatkowe uzupełnienia. Co więcej, wstępne zgłoszenie może być wykonane telefaksem oraz przez rzecznika patentowego. Bez wątpienia dużo poradni patentowych zatrudnia perfekcyjnych profesjonalistów, którzy zawsze są dostępni dla swych klientów – w razie jakichkolwiek wątpliwości dobrze popytać ich wprost, ponieważ potrafią udzielić wielu pożytecznych porad. Warto również uzyskać przynajmniej podstawową wiedzę dotyczącą prawa patentowego. Zastrzegając znak towarowy należy nie tylko określić jego kształt, ale również zdefiniować towary mu podlegające – zapobiegnie to przykładowo sytuacji, w której dwie firmy trudniące się zupełnie inną działalnością popadają w konflikt z powodu podobnego znaku.


Może zainteresują ciebie także

Do czego służy uniform roboczy? Co daje pracownikom, jacy często są zmuszeni taką odzież roboczą stosować?

fartuchy producent
Wprowadził: Paul Roth
Źródło: http://www.flickr.com
Zapewnienie dobrych warunków pracownikom jest rzeczą ogromnie istotną. Dużo na ten temat mówią zapisy bhp, do których firmy powinny się zastosować.

firma
Wprowadził: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com
Znak towarowy może mieć bardzo różne formy – od nazwy aż po charakterystyczny wzór. Okazji jest nieprzeciętnie sporo i z tego powodu na pewno dobrze jest z nich skorzystać, aby sprawnie po zarejestrowaniu znaku rozpocząć znakomitą kampanię marketingową, która wpłynie na popyt na dane produkty lub usługę (bardzo przydatna strona, dobrze odwiedzić). By dowiedzieć się więcej, zdecydowanie dobrze posługiwać się narzędziami zamieszczonymi w internecie – można nie tylko poznać mnóstwo przydatnych rzeczy w temacie prawa patentowego, lecz również rozeznać się w obowiązkowych procedurach , jak również cenie, której wymaga rejestracja znaku towarowego.
2022/06/02, 16:34
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.