Mieszkanie we wspólnocie mieszkaniowej – czy warto się na nie decydować? Pokazujemy wady oraz plusy takiego rozwiązania

Mieszkasz w bloku? Na osiedlu? Na pewno w związku z tym znasz wszelakie wady oraz zalety z tą sytuacją związane. Niestety nie jest to już tak duży komfort jak posiadanie własnego domu poza miastem, gdzie do pierwszego sąsiada masz co najmniej kilkadziesiąt metrów. W mieście zdecydowanie bardziej musisz się liczyć z ludźmi, jacy mieszkają obok. Nawet na co dzień.

Blok
Wprowadził: Phillip Pessar
Źródło: http://www.flickr.com
Przyjmijmy założenie, że chciałbyś włączyć głośniej muzykę – od razu musisz zastanawiać się czy czasami nie przesadziłeś, czy nie będziesz przeszkadzać starszej sąsiadce mającej mieszkanie na tym samym piętrze czy wielodzietnej rodzinie pod tobą. Masz w zamiarach zrobić pranie lub poodkurzać po 22? Nic z tego, to duża niegrzeczność. Już nie mówiąc o przyjęciach, większych spotkaniach ze znajomymi, jakie dobrze abyś ograniczył do minimum, ponieważ każda taka sytuacja może być kłopotliwa dla sąsiadów. Z drugiej strony mieszkanie w bloku to również większe bezpieczeństwo.

Pragniemy pokazać Ci następny wpis na podobny temat. Mamy nadzieję, że Ci się spodoba. Kliknij w link - w nim oczekuje na Ciebie ciekawe zagadnienie (https://www.kompasinwestycji.pl/aktualnosci/budimex-rozpoczyna-realizacje-obwodnicy-lancuta-14698).

Jeżeli wydarzy się cokolwiek nieodpowiedniego – czy zachorujesz, czy coś się zepsuje – zawsze można wyjść na klatkę schodową i prosić o pomoc osobę, jaka mieszka zaraz obok. Jest to ogromna zaleta szczególnie dla ludzi starszych, jak również samotnych kobiet. Wspólnoty mieszkaniowe łódź mają wobec tego zarówno swoje minusy, jak i zalety. Źródło: MagnisCentrum


Z drugiej jednak strony mieszkanie na osiedlu to również cała masa formalności. Każdą decyzję dotyczącą budynku czy też otoczenia należy ustalać z sąsiadami. We własnym domu można swobodnie zmienić sposób ogrzewania, wyburzyć ścianę czy też chociażby przemalować budynek. We wspólnocie mieszkaniowej wszystko to nie jest takie łatwe. Problematyczne bywa także rozliczanie wspólnot łódź. W końcu pieniądze na wiele celów są wspólne. A zawsze znajdzie się czarna owca lub kilka, które opóźniają się z opłatami. Wtedy kłopoty może mieć całe osiedle. Poza tą trudnością jest już samo to, kto ma trudnić się rozliczeniami. Ktoś z sąsiadów? A może korzystniej zatrudnić osobę z zewnątrz? Lepsza raczej jest ta druga opcja, dzięki której w wypadku przeszkód na nikogo nie będą rzucane zarzuty, nikt nie zostanie pokazany w złym świetle.
2020/09/11, 08:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.