Trzy razy drożej jest zwerbować nowego odbiorcę niż zatrzymać obecnego

Intencją firm wprowadzających programy lojalnościowe dla swoich klientów, jest przede wszystkim zatrzymanie istniejącego gremium odbiorcówNiewielkie i średnie przedsiębiorstwa zazwyczaj mają przewagę nad dużymi w zachęcaniu klientów do lojalności, gdyż posiadają okazję utrzymywania z nimi bliższych kontaktów.

Układ biznesowy
Wprowadził: Office of Naval Research
Źródło: http://www.flickr.com
Małym firmom dużo łatwiej jest porozumiewać się z konsumentami, pomagając im np. w wybraniu artykułów. Dużym przedsiębiorstwom, mimo że stać je na bardziej rozszerzone programy lojalnościowe, z trudem przychodzi nawiązanie i utrzymywanie bliższych kontaktów z nabywcami.

Teraz dzięki niedrogim i mało skomplikowanym sposobom np. konkretnym platformom internetowym, nawet nieduża firma może łatwo i szybko przygotować i wdrożyć nieskomplikowany program lojalnościowy. Natomiast w przypadku niedużych tzw. osiedlowych sklepów, lepiej sprawdzają się inne rodzaje marketingu. W rzeczywistości lojalny konsument, to taki konsument, który sam z siebie postanowił o wyborze firmy i jej oferty.

Czy chciałbyś poznać rozpatrywany temat z odmiennej perspektywy? Jeżeli tak, to zdobądź ważne informacje (https://banery-druk.net/banery-reklamowe-gdynia), które umieszczone zostały na tej stronie.

Następnie swym postępowaniem w stosunku do wybranej firmy oraz jej towarów czy też usług, zaświadcza o swoim przywiązaniu do niej.

Może zainteresują ciebie także

Tworzenie wizytówek - poznaj cenne informacje

wizytownik
Wprowadził: Geoffrey Franklin
Źródło: http://www.flickr.com
Czasem wpadnie nam w rękę jakaś fajna wizytówka i wtedy się jej przyglądamy. Jesteśmy w stanie docenić, to, kiedy jest naprawdę ciekawie zrobiona i umiemy zauważyć, gdy nie wygląda zbyt zachęcająco. Dlatego bardzo istotne okazują się projekty wizytówek. Musimy się przy nich trochę namęczyć, by, gdy wpadną w dłonie odbiorców okazały się zachętą do kontaktu z nami, z naszą firmą.


Tak więc w rzeczywistości wierny nabywca regularnie zakupuje różne produkty i usługi oferowane przez firmę. Wystawia pozytywne referencje o przedsiębiorstwie. Jest obojętny na zabiegi rywali biznesowych. Znosi małe niedoskonałości przedsiębiorstwa.

w biznesie
Wprowadził: Kat Veilux
Źródło: http://www.flickr.com
W tym momencie, rodzi się pytanie - Czy w dzisiejszych czasach, osiągnięcie takiego poziomu wierności nabywców jest w ogóle możliwe? Olbrzymi wybór propozycji na rynku, powszechny i nietrudny dostęp do wszelkich danych o nich, wzajemne upodabnianie się produktów czy też usług do siebie, chociażby w wyniku procesu globalizacji, powodują że firmom coraz trudniej przekonać nabywców do dochowania wierności.
2020/02/03, 07:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.