W RAMACH LOJALNOŚCI

W dzisiejszych czasach programy lojalnościowe to jeden ze stopni marketingowych roszad. Nie starczy przypadkowej osobie (albo, co drugiemu klientowi) proponować karty stałego klienta to niewystarczająca taktyka. Dobry program lojalnościowy to o wiele więcej, to metoda, która pozwoli poczuć się klientowi niezwykle dobrze, dzięki czemu zyskujemy pewność, że klient jeszcze wiele razy zrobi u nas zakupy. W Polsce jest wiele programów lojalnościowych egalitarnych. Większość z nas ma jakąś kartę stałego klienta, czy to sklepu z żywnością, sklepu z ciuchami czy kartę do zbierania punktów, która pozwala nam otrzymanie ciekawych rabatów, zdobycie fajnych nagród.

karta lojalnościowa
Wprowadził: Morten Liebach
Źródło: http://www.flickr.com
Poza Polską tworzone są programy lojalnościowe elitarne, których w naszej ojczyźnie jest niewiele. Przy tego typu programach osoby otrzymujące kartę stałego klienta są poddawane selekcji. Po kilkunastu analizach wystosowywane są karty stałego klienta, często też robione przyjęcia dla konkretnych klientów, by Ci poczuli się naprawdę wyróżnieni. A jak wiadomo dobry klient (zobacz by porównać) to zadowolony klient.

BIERZ, CO CHCESZ
Jedna z sieci telefonii komórkowej ma niesamowicie fajny program lojalnościowy dla osób mających telefon na abonament. Program tego typu pozwala na zdobywanie ciekawych fantów po uzyskaniu właściwej ilości punktów.

Jeśli chcesz zdobyć pokrewne dane na omawiany temat, to najpierw zobacz tutaj oraz przenieś się do źródła, a znajdziesz w tamtym miejscu dużo świeżych wiadomości.

Sieć ta posiada katalog nagród, z którego osoba należącą do tego programu lojalnościowego ma prawo wytypować nagrodę za ilość otrzymanych punktów. Chcąc zrobić program lojalnościowy dobrze jest pomyśleć od razu o możliwościach, jakie dałby nam on poza Polską. Gdy chcemy wypromować naszą spółkę poza krajem trzeba też tak spojrzeć na program lojalnościowy. Jaką metodą mógłbym przekonać ludzi nie tylko z mojego kraju, ale też spoza granic, by zapisali się niejako do naszego programu lojalnościowego? To dobry sposób by spopularyzować swój program lojalnościowy poza krajem. Dlaczego? Otóż program takiego typu to coś na kształt produktu.

Może nie sprzedajemy, go, ale to on może sprawić, że więcej zyskamy. Im większy zasięg programu lojalnościowego, tym większe zyski trafiają do kieszeni naszej firmy. Jeżeli chcemy by nasz program lojalnościowy był sukcesem, musimy o nim myśleć nie, jako o sposobie do wykorzystania go w Polsce, ale jako o globalnym produkcie. Porządne i kreatywne programy lojalnościowe to te, które z czasem są przenoszone z jednego państwa do kolejnych. Tego rodzaju programów lojalnościowych jest na świecie kilkanaście. Dobrze jest, więc brać przykład z najlepszych.

Źródło: .
2021/09/14, 07:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.