Kiedy warto zabiegać o fundusz inwestycyjny

Fundusze inwestycyjne są dobrze znanym i entuzjastycznie wykorzystywanym przez biznesmenów źródłem finansowania. Jest ono swobodniej osiągalne aniżeli Giełda i daje większe możliwości niż pożyczka. Przeważnie pozwala obecnym posiadaczom zachować kontrolę nad przedsiębiorstwem.
biznesmen
Wprowadził: mendhak
Źródło: http://www.flickr.com


prywatne fundusze inwestycyjne
Źródło: pixabay


Zastanówmy się kiedy wskazane jest o to źródło starać się?


Pożyczka, leasing na samochód albo jakakolwiek inna forma długu jest zazwyczaj dostępna tylko w pewnych granicach a także z wskazanym przeznaczeniem. Jeżeli to źródło finansowania zostaje wyeksploatowane, potrzebna będzie inwestycja w fundusz. Zdobycie do tego celu partnera w postaci funduszu inwestycyjnego jest jednym z częściej napotykanych rozwiązań. Kwota kapitału czerpiącego z funduszu może być znacznie wyższa niż wynika to ze zdolności kredytowej jednostki. Prywatne fundusze inwestycyjne nie oczekują gwarancji na majątku spółki czy wspólników więc nie blokują zdolności kredytowej, wyczekują jedynie uczestnictwa w zarządzaniu jak też przyszłych przychodach.


Drugim bodźcem wprowadzenia do przedsiębiorstwa funduszu jako inwestora może być chęć otrzymania od niego know-how, dostępu do technologii, dostępu do sieci dystrybucji itp.

Interesuje Cię istotna propozycja (http://franklincovey.pl/motywowanie-pracownikow/) sprzedaży takiego rodzaju artykułu? Namawiamy zatem do kliknięcia w poniższy link. W nim znajdziesz ich o wiele więcej.

Jest to możliwe jeżeli w portfelu inwestycyjnym tego funduszu znajduje się przedsiębiorstwo czy przedsiębiorstwa, których aktywność może kreować z naszą dodatkową wartość. Będąc akcjonariuszem w takich podmiotach fundusz będzie wymuszał kooperację pomiędzy nimi. Może to być współpraca między producentem a siecią dystrybucji, kooperacja pomiędzy dwoma wytwórcami działającymi na różnych terenach, koordynacja nabytków, organizacja logistyki itp.


w pracy
Wprowadził: hackNY.org
Źródło: http://www.flickr.com


Prywatne fundusze inwestycyjne są dobrą ścieżką wyjścia gdy poniektórzy wspólnicy, wspólnicy chcą wycofać się ze spółki, a drudzy nie mają funduszy na odkupienie ich udziałów bądź z innych powodów nie chcą tego zrobić. Przy dobrych perspektywach rozwoju firmy oraz gwarancji zaangażowania ze strony pozostałych wspólników fundusz może kupić mniejszościowy wkład z zamiarem późniejszej odsprzedaży.Ażeby wybrać fundusz konieczny nam będzie niezależny doradca finansowy. Zamierzeniem każdego funduszu inwestycyjnego jest szybki przyrost wartości portfela. Tego wyczekują od niego inwestorzy, którzy umieszczają w nim własne pieniądze. Prędki wzrost wartości oznacza przynajmniej 30% rocznie.
2020/06/30, 07:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.