Jakim sposobem stać się doradcą podatkowym?

Konsultant podatkowy jest to osoba, jaka musi wykazywać się bardzo szeroką erudycją z dziedziny wszelkiego typów podatków. Prawo fiskalne jest całkiem rozbudowane i obejmuje swym zakresem podatek od osób prawnych, podatek od usług, akcyzę, podatek od nieruchomości, od środków przewozu oraz wiele innych.


księgowa
Dość powiedzieć, iż w naszym kraju funkcjonuje 13 typów podatków, natomiast wiedza doradcy podatkowego powinna dosięgać jeszcze dalej, wszak działające na polskim rynku przedsiębiorstwa eksportują produkty i usługi, zakładają filie zagraniczne, uczestniczą w zawiłych transakcjach handlowych z udziałem podmiotów z obszarów Wspólnoty Europejskiej a także spoza niej.

Cenione cechy doradcy to uczciwość, rzetelność oraz odpowiedzialność. Poza tym to fach nierzadko wykonywane pod presją czasu, a zatem od konsultantów podatkowych oczekuje się opanowania. Poza tym, że zazwyczaj sami wiemy, czy jesteśmy predysponowani do czynienia jakiegoś zajęcia, czy też nie, w wypadku zawodu konsultanta podatkowego szacują to też instytucje do tego powołane, uściślając urzędowe wymogi stawiane przed aspirantem na doradcę - znajdź tutaj.

Jeśli planujemy karierę doradcy podatkowego, powinniśmy się wykazać cierpliwością. Ażeby zostać wpisanym na listę doradców podatkowych musimy spełnić parę wymogów, wśród których dosyć ważkim jest wymóg posiadania wyższego wykształcenia (a precyzyjniej rzecz biorąc, za wyższe wykształcenie jest w tym wypadku dopuszczany także licencjat). Kierunek studiów w zasadzie może być dowolny, jednak praktyczniejsze wydaje się być kształcenie, które uprości późniejsze realizowanie obowiązków zawodowych. Dlatego warto pomyśleć o uczelniach prawniczych (tu nie ma opcji zdobycia tytułu licencjata, zatem powinniśmy założyć przynajmniej pięcioletni tok studiów) czy studiach ekonomicznych. Ponadto aspirant na konsultanta podatkowego powinien: posiadać pełną zdolność do czynności prawnych, korzystać z całości praw publicznych, posiadać nieposzlakowany charakter i swym dotychczasowym postępowaniem dawać rękojmię prawidłowego wykonywania zajęcia konsultanta podatkowego.

Doradca podatkowy Olsztyn, Gdańsk czy Poznań to fach z przyszłością.

Zainteresowała Cię prezentowana kwestia? Kliknij zatem ten link oraz przeczytaj więcej na stronie (https://www.smartvest.pl/blog/pozyczki-pod-zastaw-nieruchomosci-grudziadz). Tamte publikacje również Cię żywo zaintrygują!

Żeby przystąpić do egzaminu, należy złożyć poświadczenia potwierdzające realizowanie wymogów wskazanych w ustawie o doradztwie podatkowym. Mało tego należy dokonać opłaty egzaminacyjnej 900zł. Kompletną dokumentację przesyła się na adres Ministerstwa Finansów.

stykówka - firma
Wprowadził: Cancillería del Ecuador
Źródło: http://www.flickr.com
Po wykonaniu tychże czynności, wypada już tylko czekać na zawiadomienie o określonym czasie egzaminu.

Jeśli idzie o usługi rachunkowe Olsztyn, Gdańsk oraz Wrocław to miasta w których istnieje duże zapotrzebowanie na tego typu usługi - .
2021/05/09, 08:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.