PIT 2016 krok po kroku: Ulgi, terminy, rozliczenie przez internet

Wszystkie osoby, jakie w 2016 roku uzyskały intraty podlegające opodatkowaniu podatkiem od osób fizycznych, powinny rozliczyć się z urzędem skarbowym. 2 maja minie czas na złożenie najbardziej popularnych deklaracji, czyli PIT-36 oraz PIT-37.


Zeznanie roczne mają obowiązek dostarczyć wszelkie osoby, jakie w 2016 roku otrzymały przychody podlegające opodatkowaniu podatkiem od osób fizycznych.


firma
Wprowadził: HazteOir.org
Źródło: http://www.flickr.com


Właściwy formularz PIT możesz dostarczyć osobiście składając blankiet w Urzędzie Skarbowym, wysyłając zaświadczenie drogą elektroniczną lub tradycyjnie drogą pocztową. Najszybszą ścieżką na rozliczenie się z fiskusem jest złożenie PIT (zobacz pit za 2019 program) on-line. Nie wszystkie jednakże druki możemy złożyć bez posiadania kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

W opublikowanym tutaj artykule są fascynujące treści, ale upewnij się także, co jest w najnowszym wpisie. Bez wahania po prostu go kliknij.

Zaświadczenia w formie elektronicznej mogą jednakże złożyć jedynie podatnicy, którzy posiadają identyfikator podatkowy, a więc PESEL albo NIP. Najprościej elektroniczny PIT oddać przez rządowy darmowy program pit 2016. W tymże celu należy pobrać ze strony resortu aplikację e-Deklaracje - po jej uruchomieniu wystarcza wyselekcjonować odpowiedni formularz PIT i go wypełnić na podstawie zaświadczenia uzyskanego od chlebodawcy.


Po wypełnieniu deklaracji należy poświadczyć autentyczność danych przez podanie danych uwierzytelniających - z owej opcji mogą skorzystać jedynie osoby fizyczne, a chodzi o podanie: godności, daty urodzenia a także przede wszystkim sumy dochodu wykazanej w zeznaniu rocznym za 2015 rok.


Może zainteresują ciebie także

Tworzenie faktur w przedsiębiorstwie

Dokumenty
Wprowadził: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Handel to dziedzina znana ludziom już od wielu stuleci. W tej dziedzinie opracowano bardzo wiele metod i strategii, część z nich wykorzystywana jest do dzisiaj. Zasadniczo stosunkowo niedługi czas temu ludzie zajmujący się sprzedażą doszli do wniosku, że bardzo ważnym elementem każdej transakcji jest jej dowód.


W przypadku, kiedy operacja przebiegła bez problemu, trzeba pobrać i zapisać na komputerze Urzędowe Poświadczenie Odbioru, które jest potwierdzeniem oddania deklaracji. Program do rozliczenia pit 2016 możesz pobrać ze strony www ministerstwa.
2020/10/07, 18:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.