Jaką funkcję pełni obecnie telewizja?

Od momentu, gdy na świecie pojawił się fascynujący wynalazek telewizji, rasa ludzka oszalała na jej punkcie. Odbiornik telewizyjny stał się obiektem pożądania wszystkich mieszkańców naszej planety. Teraz telewizor jest stałym elementem naszej egzystencji. Jest on obowiązkowym sprzętem wyposażenia każdego mieszkania. Zajmuje on także centralne miejsce w naszym pokoju gościnnym. Co raz częściej decydujemy się na więcej odbiorników, tak by każdy domownik posiadał możliwość wyboru. Znamy przecież z autopsji, w jaki sposób zazwyczaj kończą się wojny o władzę nad pilotem.
Telewizja jest dla większości ucieczką od kłopotów rzeczywistości. Uwielbiamy po wyczerpującym dniu rozsiąść się wygodnie w fotelu i włączyć ulubiony program. Zmęczeni wieczną gonitwą chcemy przyjemnej rozrywki, która uspokoi nasze zszargane nerwy. Artystyczne kabarety, kultowe komedie, a czasami coś głębszego, dla odmiany. Ale od dłuższego czasu nad telewizją skłębiły się ciemne chmury. Zewsząd słyszymy wzburzone głosy, które wykrzykują, że jakość audycji, emitowanych w dzisiejszej telewizji, jest na niepokojąco niskim poziomie. Narzekamy na płytkie i pozbawione walorów artystycznych seriale, niesmaczne dowcipy i przerost formy nad treścią. Obecnie program tv jest pełen pseudo dokumentalnych seriali, które ogłupiają ludzi.

Uważasz, że ten artykuł jest ciekawy? Jeżeli tak, kliknij tu - ten serwis (http://dworzecwilhelma.pl/pl/historia/) zawiera pokrewne tematy, one także są warte przeczytania.

Czy w takim razie telewizja utraciła swoją misję?

program telewizyjny
Wprowadził: Anthony Quintano
Źródło: http://www.flickr.com
Tak naprawdę, tak samo telewizja, jak i reszta mediów, po prostu podąża za duchem czasów i podporządkowuje się opinii widzów. Jeżeli któryś program nie posiada wymaganej oglądalności, to zostaje wyrzucany z programu. Zatem, w pewien sposób to społeczeństwo jest odpowiedzialne za to, co jest puszczane w naszej telewizji. Pamiętajmy również, że preferencje są różne. Dla miłośników wysokiej kultury istnieją specjalne kanały, do których już cała Polska mają dostęp.


Może zainteresują ciebie także

A Ty, ile książek kupiłeś w ostatnim czasie?

grzbiety książek na półce
Wprowadził: irondsd
Źródło: http://www.flickr.com
Z jakiego powodu Polacy przestali czytać? Przyczyn jest kilka. Nierzadko spotykamy się z opinią, iż czytanie męczy. Jeżeli chwycimy do ręki książkę, błyskawicznie zorientujemy się, że nie jest to rozrywka „łatwa, lekka i przyjemna”. Wymaga posiadania choć trochę zaangażowania i fantazji.
Taka wielorakość jest nam bardzo potrzebna. Każdy z nas przecież ma niekiedy chęć na głupi gag, który rozładuje stresującą sytuację. W naszym codziennym życiu zbyt dużo jest powagi. Dzięki nowoczesnym propozycjom telewizji publicznej mamy dzisiaj prawo wyboru, z czego chcemy się pośmiać, a nad czym powzdychać.
2020/07/28, 07:49
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.