Najpopularniejsze rodzaje PIT-ów

Istnieje wiele rodzajów deklaracji podatkowych, które każdego roku wiele osób musi wypełniać, by rozliczyć się ze swoim przychodów. Każdy PIT jest inny i także w odmiennym celu zostaje wypełniany, większość z nich różni się między sobą źródłem dochodów, toteż warto znać choć podstawowe informacje o każdym z nich.
Pośród nich można znaleźć PIT 36, bądź również i PIT 37, które wypełnia się w określonych przypadkach.


sklep z książkami
Wprowadził: Folio Books
Źródło: http://www.flickr.com


Pierwszy z nich - PIT 36 jest deklarację najczęściej składaną w przypadku rozliczania się ze źródła rocznych dochodów. Dotyczy ona jednak jedynie dochody opodatkowanie w skali osiemnastu oraz trzydziestu dwóch procent i przeznaczona jest zarówno dla PRacowników, jak i pracodawców, osób będących na emeryturze oraz rencistów. Z reguły PIT 36 dotyczy m.in.

Jeśli opisywany wątek Cię zaciekawił, to odsyłam do źródła (https://www.sawyer.com.pl/wycena-aktywow-i-zobowiazan), gdyż znajdziesz tam jeszcze więcej danych, które na pewno Cię zainteresują.

prowadzenia działalności pozarolniczej, jak również podnajmu, dzierżawę oraz źródła przychodów zagranicznych. Co ważne - rozliczyć można PIT 36 online, za sprawą odpowiednich, całkowicie bezpiecznych programów, które są wyposażone w prosty system obsługi oraz wysyłają wypełnioną deklarację wprost do właściwych placówek. W sytuacji gdy małżonkowie rozliczają się wspólnie, chociaż jedno z nich musi spełniać określone warunki, aby mogli rozliczać się z pomocą PIT-u 36.
PIT 37 natomiast jest dedykowany osobom, które rozliczają się z "fiskusem" z dochodów z tytułu między innymi stypendiów, praw autorskich lub job service oferty pracy też wynagrodzeń związanych ze służbą i stosunkiem pracy. Co więcej - istnieje możliwość, aby wypełnić PIT 37 online przy pomocy programów stworzonych specjalnie do tychże obowiązków. W 2017 roku deklarację należy złożyć do ostatniego dnia kwietnia.
2021/01/29, 07:42
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.