W jaki sposób wybrać dziecku odpowiednią zabawkę?

Pierwszymi zabawkami maleńkich dzieci są barwne grzechotki, wielobarwne przymocowane do łóżeczka muzyczne karuzele z pozytywką a także gryzaczki. Po okresie grzechotek i karuzel nadchodzi czas na kupno zabawek edukacyjnych, jakie zamiast samej radości z zabawy zaczynają nauczać.

Dzieci w czasie niemowlęcym poznają nowy, otaczający je świat. Kochają badać przedmioty poprzez dotyk, kładzenie do ust, wyrzucanie bądź uderzanie o ramy łóżeczka. Krągłe plastikowe piłeczki, z powycinanymi układami figur geometrycznych jak też polskie klocki dla dzieci o takich samych układach, jak otwory, uczą małe dzieci rozróżniania kształtów, nazywania określonych figur, aktywizują fantazję, uczą układania określonych kształtów, a z biegiem czasu zawiłych budowli według wyobraźni dziecka. Pociechy stawiają pierwsze kroczki, potem doskonalą się w chodzeniu, kopią piłkę, malują… a także bardzo szybko się nudzą.

Może zainteresują ciebie także

Escape room Gdynia nam oferuje Przekonaj się co wybrać

exit room
Wprowadził: thornet_
Źródło: http://www.flickr.com
Czy znamy już interesującą grę oferowaną dorosłym?

Jeśli mamy chęć ciekawie i widowiskowo się zabawić w gronie kolegów, to z pewnością powinniśmy się dokładniej przyjrzeć temu, na czym polega nowa, coraz bardziej popularna gra.


klocki magnetyczne
Źródło: flickr.com
]Stąd też w tym wieku zabawki muszą być zróżnicowane i aktywizować do przyswajania wiadomości o świecie. W tym okresie istotne jest, żeby otaczające je zabawki miały intensywne zabarwienia, były mięciutkie, wydawały przeróżne dźwięki. Maluchy w w przedszkolnym wieku doskonalą swe umiejętności, zadają mnóstwo pytań, wręcz chłoną wiedzę. Ukochanymi zabawami staje się kreślenie, wycinanie, malowanie farbami oraz lepienie z plasteliny. Pojawiają się zabawki odtwarzające świat osób dorosłych, zatem ciężarówki, aeroplany, plastykowe sprzęty gospodarstwa domowego, przyrządy do majsterkowania, telefony talerzyki oraz ubrania oraz rekwizyty do przebierania się. Pociechy w tym wieku naśladują rodzicieli i bohaterów swoich ukochanych bajek. Ogromną rolę grają też zabawy w rodzaju memory, to jest: quizy, labirynty, które ćwiczą spostrzegawczość, ubogacają słownictwo a także ćwiczą logiczne myślenie.

Oczywiście muszą być one dostosowane do wieku, w przeciwnym razie pociechy mogą się do nich uprzedzić. Jednakowo atrakcyjne będą gry (automaty z nagrodami) planszowe. Na rynku zabawkarskim osiągalne są setki różnych gier, które łączą pokolenia oraz za każdym razem zapewniają dużo radości. Nauczają one gry zespołowej, kalkulowania, przewidywania a także strategii, zaś puzzle - spostrzegawczości.

Z całą pewnością odpowiednie będą zabawki z surowców naturalnych, przykładowo zabawki drewniane dla dzieci. są bowiem doskonałym wyborem zarówno ze względu na swoją trwałość, bezpieczeństwo, jak i możliwości zabawy, które dają.
2022/11/09, 07:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.