W jaki sposób wybrać dziecku odpowiednią zabawkę?

Pierwszymi zabawkami maleńkich dzieci są barwne grzechotki, wielobarwne przymocowane do łóżeczka muzyczne karuzele z pozytywką a także gryzaczki. Po okresie grzechotek i karuzel nadchodzi czas na kupno zabawek edukacyjnych, jakie zamiast samej radości z zabawy zaczynają nauczać.

Dzieci w czasie niemowlęcym poznają nowy, otaczający je świat. Kochają badać przedmioty poprzez dotyk, kładzenie do ust, wyrzucanie bądź uderzanie o ramy łóżeczka. Krągłe plastikowe piłeczki, z powycinanymi układami figur geometrycznych jak też polskie klocki dla dzieci o takich samych układach, jak otwory, uczą małe dzieci rozróżniania kształtów, nazywania określonych figur, aktywizują fantazję, uczą układania określonych kształtów, a z biegiem czasu zawiłych budowli według wyobraźni dziecka. Pociechy stawiają pierwsze kroczki, potem doskonalą się w chodzeniu, kopią piłkę, malują… a także bardzo szybko się nudzą.

Może zainteresują ciebie także

Gry planszowe – dlaczego są obecnie interesującą atrakcją na każdą imprezę?

gra planszowa
Wprowadził: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Zorganizowanie rzeczywiście interesującej imprezy, w czasie której goście będą się znakomicie bawili, to prawdziwe wyzwanie. Dzisiaj jednakże do dyspozycji ma się sporo atrakcji. Przykładowo, zamiast samodzielnie przyrządzać jedzenie, można zamówić katering i zdecydować się na oryginalne potrawy, które przypadną gościom do gustu. Warto chociażby wybrać konkretną, niepopularną kuchnię oraz pozwolić imprezowiczom na zapoznanie się z jej potrawami. Dobrze jest zadbać także o gry oraz zabawy, które zintegrują gości. Świetnym rozwiązaniem są na przykład gry planszowe. Dlaczego?


klocki magnetyczne
Źródło: flickr.com
]Stąd też w tym wieku zabawki muszą być zróżnicowane i aktywizować do przyswajania wiadomości o świecie. W tym okresie istotne jest, żeby otaczające je zabawki miały intensywne zabarwienia, były mięciutkie, wydawały przeróżne dźwięki. Maluchy w w przedszkolnym wieku doskonalą swe umiejętności, zadają mnóstwo pytań, wręcz chłoną wiedzę. Ukochanymi zabawami staje się kreślenie, wycinanie, malowanie farbami oraz lepienie z plasteliny. Pojawiają się zabawki odtwarzające świat osób dorosłych, zatem ciężarówki, aeroplany, plastykowe sprzęty gospodarstwa domowego, przyrządy do majsterkowania, telefony talerzyki oraz ubrania oraz rekwizyty do przebierania się.

Na pewno pod tym linkiem informacje tam zawarte niezwykle Cię zainteresują i dowiesz się wielu świeżych, podobnych informacji, które oczekują na Ciebie właśnie tu.

Pociechy w tym wieku naśladują rodzicieli i bohaterów swoich ukochanych bajek. Ogromną rolę grają też zabawy w rodzaju memory, to jest: quizy, labirynty, które ćwiczą spostrzegawczość, ubogacają słownictwo a także ćwiczą logiczne myślenie.

Oczywiście muszą być one dostosowane do wieku, w przeciwnym razie pociechy mogą się do nich uprzedzić. Jednakowo atrakcyjne będą gry (automaty z nagrodami) planszowe. Na rynku zabawkarskim osiągalne są setki różnych gier, które łączą pokolenia oraz za każdym razem zapewniają dużo radości. Nauczają one gry zespołowej, kalkulowania, przewidywania a także strategii, zaś puzzle - spostrzegawczości.

Z całą pewnością odpowiednie będą zabawki z surowców naturalnych, przykładowo zabawki drewniane dla dzieci. są bowiem doskonałym wyborem zarówno ze względu na swoją trwałość, bezpieczeństwo, jak i możliwości zabawy, które dają.
2020/06/04, 07:34
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.