Escape room - unikatowy aspekt rozrywki w stolicy państwa.

Jeszcze kilka lat temu zabawa postrzegana była jako wyjście do kina, teatru lub spotkania w gronie przyjaciół. Kiedy spotykaliśmy się z kolegami standardowo umilaliśmy sobie czas rozgrywając partie w planszówki, grając w karty lub gry ruchowe na przykład Twister.

escape room
Wprowadził: Travis Wise
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie takiego typu zebrania, na jakich bawimy się w takie zabawy to rzadkość. Obecnie mało kiedy spotykamy się na tzw. domówkach. Przede wszystkim spotykamy się z przyjaciółmi w klubach, knajpach bądź pubach. Więcej informacji na stronie: () A z zabaw ostatnio wyjątkowo modne stają się rozrywki, jakie mają nazwę escape room.

To gra przerzucona z fikcyjnego do realnego otoczenia. Jak gra komputerowa uzyskała olbrzymią rzeszę fanów. Z powodu tak dużej popularności zdecydowano przenieść grę ze świata wirtualnego do realnego. Nowatorami w tym są Japończycy, którzy w 2004 roku uruchomili pierwszy na świecie pokój. Drugim krajem, który postanowił uruchomić pokój typu escape room zostały Stany Zjednoczone. Do Polski ta rozrywka przyszła w 2014 roku, kiedy to pierwotny pokój powstał we Wrocławiu. Tymczasem najwięcej takich pokoi w kraju jest w stolicy.

Może zainteresują ciebie także

Wspólne granie to coś fajnego!

gry planszowe
Wprowadził: David Mulder
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieje sporo interesujących form spędzenia wolnego czasu z własnymi bliskimi, znajomymi, etc. No wiadomo: wyłącznie wyobraźnia nas blokuje. Jednakże możliwości tego tekstu są mocno ograniczone, zatem czymś bardzo ciężkim jest wypisanie nawet kilkunastu fajnych sposobów spędzania swojego życia.


Escape room Warszawa posiada aktualnie 19 pokoi. By odwiedzić wszystkie te pokoje musimy mieć 1050 minut. A teraz powiemy troszkę o zasadach tej gry. Reguły są wyjątkowo proste: powinno się w danym czasie wyjaśnić wszelkie łamigłówki oraz zagadki, jakie były przygotowane przez twórców pokoju.

Jeśli ten artykuł Cię zafascynował, to też ta polecana strona (https://ocelio.pl/musli-bezglutenowe) będzie dla Ciebie równie wciągająca więc wejdź na nią.

W zależności od problemu pokoju mamy wszelkiego typu łatwiejsze a także skomplikowane szarady.

Rozrywka przeznaczona jest dla zespołów składający się z 2 do 5 graczy. Rozgrywający powinni ze sobą współpracować, gdyż bez zespołowej komunikacji oraz współpracy omal niemożliwe jest rozwiązanie wszystkich zagadek a w skutek czego wyjście z pokoju w określonym czasie. Przyjemność jest bardzo popularna, ponieważ obecnie jest to jedyna zespołowa gra, jaka zmusza w rozgrywających reguły współpracy logicznego analizowania i sprawnego łączenia faktów. Pokoje serii escape room Warszawa są najliczniej oblegane w całej Polsce. Dzięki czemu stał się renomowanym pokojem.
2021/09/10, 07:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.