Portal muzyczny jest wspaniałym punktem w internecie , gdzie możemy "wrócić" do lat 70.

Każdy z Polaków się przyzna, że lata siedemdziesiąte były dla nas jednym z najlepszych okresów. Przecież to w tym czasie kardynał Karol Wojtyła stał się Papieżem. Za swojego życia był to prawdziwy Kapłan z powołaniem, jaki w późniejszym czasie zmienił świat. To owym okresie Polska zajęła 3 miejsce w mistrzostwach świata w piłce nożnej. I to w latach siedemdziesiatych na sportową emeryturę przeszedł najznakomitszy bokser na Świecie - Muhammad Ali (uwielbiany przez dużą ilość Polaków), by później powrócić na tylko dwie walki.


muzyka
Wprowadził: RustyClark (hottnfunkyradio.com)
Źródło: http://www.flickr.com
W owym czasie także Polska epoka Edwarda Gierka a także czas buntu i strajku pracowników był najwięcej odczuwalny. Na świecie lata siedemdziesiąte kojarzą się z kryzysem naftowym a także wyścigiem zbrojeniowym. Okres ten to skończenie wojny w Wietnamie i interwencja rosyjska w Afganistanie. W owym czasie powstawały także walki o prawa homoseksualistów. Jednak najważniejszym elementem, który się rozrósł w tej epoce to czynnik muzyczny.

Jeżeli masz ochotę przeczytać kolejne informacje zachowane w tej tematyce, zobacz link na stronie. W tamtym miejscu też znajdziesz coś atrakcyjnego dla siebie.

Zobacz również: ()

To w 70 latach zaistniał ewolucja muzyki disco, rocka progresywnego również hard rocka. Dzięki temu portal muzyczny jest wspaniałym miejscem w sieci, gdzie można "zajść" do lat 70. Prawdopodobnie nie ma osoby (mowa tutaj o starszym pokoleniu), której muzyka z lat 70-tych nie kojarzyła by się z wczesnym dzieciństwem. To właśnie wtedy zaistniał oryginalny styl muzyki i sposób ubierania (spodnie dzwony, duże kołnierzyki kołnierzyk itd.).

Był to na pewno jeden z najdziwniejszych okresów, w którym współczesny styl był połączony z muzyką, jaka była muzyką naturalną - fauny. Dzięki muzyce tamtejszego okresu można było być oryginalnym. Z kolej niezastąpiony atmosfera filmów z tamtego okresu można wspominać z dużą nostalgią. A takie tytuły jak "Kojak" z grającym w nim Telly Savalas’em, "Wejście smoka" z Bruce'm Lee albo "Ojciec chrzestny" z Marlon’em Brando, przeszły do historii kina. Podkreślmy również, że muzyka na sprzedaż jest aktualnie popularna a dobre kawałki z lat siedemdziesiątych są niezwykle dobrze wyprzedawane. Wejdź na stronę i sprawdź ofertę:


muzyka
Wprowadził: Chris Jobling
Źródło: http://www.flickr.com
Powracając jeszcze do muzyki, zaznaczmy, że rock progresywny największą popularność zdobył w pierwszej połowie lat 70-tych. Początkowo wyparty z estrad poprzez falę punk rocka, powrócił on pod postacią rocka neoprogresywnego – decydującym zadaniem rocka to podniesienie muzyki na wysoki poziom artystczny. Piosenki te najbardziej zapisały się w historii muzyki rockowej, i do dzisiaj są wykonywane a cechują się przede wszystkim wirtuozerią.
2022/07/08, 07:55
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.