Dobre i złe strony współczesnej telewizji

Telewizja to medium znane już od wielu dziesięcioleci. Przez te wszystkie lata w telewizji sporo się zmieniło, a ewolucja ta dotyczyła nie tylko spraw technologicznych związany z telewizorami, choć to rzeczywiście było niezwykle istotne. Od dawna można również napotkać na opinie, według których jest to medium wykorzystywane do wywierania wpływów i jako taka jest niezwykle szkodliwa.

Telewizja
Wprowadził: LG전자
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie można obserwować dość duże zmniejszenie popularności tego medium, co wypływa jednoznacznie z niezwykłej popularności sieci WWW. Jednak cały czas telewizja posiada ogromne rzesze miłośników w bardzo różnym wieku. Bycie odbiorcą telewizji posiada tak wady, jak i zalety. Oczywiście podstawowa sprawa odnosi się tak jak w sytuacji większości mediów do umiaru w korzystaniu, który umożliwia zachowanie obiektywizmu. Ogólnie aktualnie bardzo popularna jest telewizja cyfrowa, poprzez którą ma się do wyboru bardzo dużo różnych kanałów. O aktualnej ofercie dostawców można uzyskać informacje wyszukując w Internecie frazę „telewizja cyfrowa we Wrocławiu”.

Może zainteresują ciebie także

Planszówki

planszówka
Wprowadził: wetwebwork
Źródło: http://www.flickr.com
W tych czasach komputer jest dla nas multimedialnym centrum rozrywki. Robimy wszystko, żeby tylko móc już przysiąść przed laptopem i się zrelaksować. Chcemy zamykać drzwi od naszych pokoi, zakładamy słuchawki na uszy, żeby nikt się nie wtrącał. W ten oto sposób jesteśmy zamknięci na prawdziwe relacje międzyludzkie, zwłaszcza z osobami najbliższymi. A tymczasem są gry planszowe Warszawa. Gry, które pozwalają przysiąść razem w jednym pokoju i zacząć się bawić.


Ogromny zasób kanałów i programów

Jak już zostało wcześniej wspomniane, współczesna telewizja cyfrowa ma do zaoferowania wielki wybór jeśli chodzi o kanały.

Ciekawe informacje napisaliśmy dla Ciebie na nowej witrynie, która została poświęcona tej samej dziedzinie. Wejdź w link i dowiedz się również (http://www.l-express.pl/prawo-jazdy-kat-b-manualna) nowych szczegółów.

Generalnie ich ogólna ilość nieustannie rośnie, bowiem ciągle wymyślane nowe, dedykowane różnym grupom widzów. Przykładowo w ostatnich latach stworzono bardzo wiele kanałów telewizyjnych dedykowanych przedstawicielom poszczególnych płci. W tym zbiorze są na przykład liczne kanały o tematyce związanej z kuchnią i gotowaniem, które ze swej natury często dedykowane są kobietom. W opozycji do nich znajdują się takie, które zajmują się na przykład motoryzacją.

Marnowanie wolnego czasu

Telewizory Philips z linii 6000
Wprowadził: Philips
Źródło: Philips
Za jedną z najważniejszych wad telewizji uważane jest to, że stanowi ona „pożeracz czasu”. Wielu ludzi bowiem spędza przed odbiornikiem zbyt wiele czasu, przeznaczając na to przykładowo cały czas wolny. Oglądanie telewizji bywa bardzo dobrą rozrywką czy metodą odpoczynku jedynie wtedy, gdy robi się to raz na jakiś czas. Od tej czynności można się w prosty sposób uzależnić. Nagminnie słyszy się krytykę wobec rodziców, którzy zamiast spędzać czas ze swoimi dziećmi sadzają je przed telewizorem.
2022/04/16, 07:24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.