Dobre i złe strony współczesnej telewizji

Telewizja to medium znane już od wielu dziesięcioleci. Przez te wszystkie lata w telewizji sporo się zmieniło, a ewolucja ta dotyczyła nie tylko spraw technologicznych związany z telewizorami, choć to rzeczywiście było niezwykle istotne. Od dawna można również napotkać na opinie, według których jest to medium wykorzystywane do wywierania wpływów i jako taka jest niezwykle szkodliwa.

Telewizja
Wprowadził: LG전자
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie można obserwować dość duże zmniejszenie popularności tego medium, co wypływa jednoznacznie z niezwykłej popularności sieci WWW. Jednak cały czas telewizja posiada ogromne rzesze miłośników w bardzo różnym wieku. Bycie odbiorcą telewizji posiada tak wady, jak i zalety. Oczywiście podstawowa sprawa odnosi się tak jak w sytuacji większości mediów do umiaru w korzystaniu, który umożliwia zachowanie obiektywizmu. Ogólnie aktualnie bardzo popularna jest telewizja cyfrowa, poprzez którą ma się do wyboru bardzo dużo różnych kanałów. O aktualnej ofercie dostawców można uzyskać informacje wyszukując w Internecie frazę „telewizja cyfrowa we Wrocławiu”.

Może zainteresują ciebie także

Warto stawiać na najlepsze gry na xbox na rynku

pro evolution soccer z kotem
Wprowadził: Sarah Joy
Źródło: http://www.flickr.com
Gry strategiczne, jakich wartość wciąż wzrasta, to doceniane w szczególnym stopniu przez użytkowników opcje. Sporo dostępnych i popularnych obecnie rozwiązań pozwala na stałe sięganie po świetne opcje. Poszczególne oferty na rynku wybierane są chętnie przez ekspertów, jak i przez amatorów. Wiele różnorodnych w najwyższym stopniu gier strategicznych zyskało już uznanie na rynku, co jest dla producenta gwarantem zaufania klientów.


Ogromny zasób kanałów i programów

Jak już zostało wcześniej wspomniane, współczesna telewizja cyfrowa ma do zaoferowania wielki wybór jeśli chodzi o kanały. Generalnie ich ogólna ilość nieustannie rośnie, bowiem ciągle wymyślane nowe, dedykowane różnym grupom widzów. Przykładowo w ostatnich latach stworzono bardzo wiele kanałów telewizyjnych dedykowanych przedstawicielom poszczególnych płci. W tym zbiorze są na przykład liczne kanały o tematyce związanej z kuchnią i gotowaniem, które ze swej natury często dedykowane są kobietom. W opozycji do nich znajdują się takie, które zajmują się na przykład motoryzacją.

Marnowanie wolnego czasu

Telewizory Philips z linii 6000
Wprowadził: Philips
Źródło: Philips
Za jedną z najważniejszych wad telewizji uważane jest to, że stanowi ona „pożeracz czasu”. Wielu ludzi bowiem spędza przed odbiornikiem zbyt wiele czasu, przeznaczając na to przykładowo cały czas wolny. Oglądanie telewizji bywa bardzo dobrą rozrywką czy metodą odpoczynku jedynie wtedy, gdy robi się to raz na jakiś czas. Od tej czynności można się w prosty sposób uzależnić. Nagminnie słyszy się krytykę wobec rodziców, którzy zamiast spędzać czas ze swoimi dziećmi sadzają je przed telewizorem.
2020/11/01, 07:54
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.