Jeżeli chciałbyś zaangażować pracownika z Ukrainy, zapewnij sobie przyjazne zaplecze!

W trakcie zeszłych kilku miesięcy obserwuje się w naszym kraju istotny przyrost napływu ludności z Ukrainy. Z pewnością ma to związek z sytuacją dyplomatyczną w tym państwie, a także z zabieganiami szczególnie młodych ludzi do udoskonalenia swojego życia.


Ludzie z Ukrainy są dla nas całkiem dużą konkurencją w dziedzinie pracy.
wrocław
Wprowadził: falkowata
Źródło: http://www.flickr.com


Dotyczy to w szczególności tych dziedzin, które nie potrzebują specjalistycznego wyedukowania bądź doświadczenia, np. sprzedaż, prace budowlane.

Zaciekawił Cię ten wpis? Chcesz kolejne? W takim razie jesteśmy w serwisie (http://artmech.pl/warsztat-samochodowy/) - trzeba kliknąć w podany link i przeglądać nowe opisy.

Wielu pracodawców przychylnym okiem patrzy na przybywających z Ukrainy pracowników i przyjmuje ich legalnie. Wiąże się to niekiedy z koniecznością rozumienia ukraińskiego, bo nie zawsze Imigranci władają naszym językiem w wystarczającym stopniu. Do rozstrzygania powszednich problemów wystarczy zatrudniany z doskoku świetny tłumacz języka ukraińskiego. Nie musi on mieć kwalifikacji w języku specjalistycznym, chyba że przedsiębiorstwo tego pragnie; przeważnie wszelako wystarcza jego bieżące doświadczenie.


psy
Wprowadził: Heather
Źródło: http://www.flickr.com


Komplikacja pojawia się w chwili, gdy dochodzi do konfliktu wymagającego rozstrzygnięć urzędowych lub gdy pracownik oczekuje podpisania umowy po ukraińsku czy zaakceptowania jego krajowego dyplomu. Do tego typu zleceń jest potrzebny sprawdzony tłumacz przysięgły języka ukraińskiego Warszawa takich specjalistów ma paru. Podobnie sytuacja ma się w pozostałych wielkich miastach.

Jeśli spodobał Ci się prezentowany materiał, to niewątpliwie zafascynują Cię także przydatne wskazówki (http://www.goldkram.eu/), które znajdziesz tu - one wciągną Cię bez reszty.

W niewygodnej pozycji stoją natomiast biznesmeni z mniejszych miasteczek, w których dostępność usług tego typu tłumaczy jest żadna.
Zawsze można jednak rozpocząć połączenie z lingwistą w sieci i tą drogą zlecić mu wykonanie tłumaczenia. Taka jest cena odpowiedniego podwładnego.
2019/06/21, 07:21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.