Zabiegaj o konsumenta - Stworzenie udanej relacji z klientem

Kreowanie udanej relacji z klientem to dla firmy długi i trudny proces. Działania stosowane przez przedsiębiorstwa do zintensyfikowania sprzedaży, rozciągnięte w czasie nie dałaby pożądanych efektów. Strategicznym celem jest stworzenie udanych i odpornych na rynkowe wyskoki relacji klient-firma.


lojalność
Wprowadził: Morten Liebach
Źródło: http://www.flickr.com
Do tego celu przedsiębiorstwa czynnie wykorzystują w swych działaniach programy lojalnościowe. Fachowcy od marketingu wcielają „w życie” firmy wiele analiz mających podtrzymać i utrwalić relację ze stałym konsumentem. Rzetelna analiza środowiska, sondowanie i pytania klientów o ich rzeczywiste problemy oraz każde niedoskonałości służą temu, by firma dalej mogła czerpać zyski i zaspakajać potrzeby klientów.

Strategie motywacyjne są kompozycją narzędzi doraźnie marketingowych (reklama, viral marketing, promocja) z czynnościami długofalowymi. Te ostatnie bazują na zarządzaniu, ale wykorzystują przy tym dwukierunkową komunikację. Przy spektakularnej wsparcie sprzedaży panuje zaś przekaz w jedną stronę – masz okazję! chwytaj to! to jedyna taka szansa! itp. Kwestia komunikacji wymaga więcej poświęcenia - nie tylko pieniędzy, ale i czasu, zdrowia.


Na same efekty trzeba czekać równie długo. Inwestycja w specjalistyczne kursy (nauka niemieckiego) z certyfikatem – a jest ich w sieci na pęczki – nie musi się zwrócić, a już na pewno nie od razu. Największym z błędów „motywacyjnych” inwestorów jest oczekiwanie natychmiastowych zysków i uznania klientów za zdobytych. Tego drugiego nie da się osiągnąć po zakończeniu
lojalność
Wprowadził: Robert S. Donovan
Źródło: http://www.flickr.com
jednej kampanii lojalnościowej. Dużo zależy od motywowania się wewnątrz – spuszczenie z tonu na początku drogi lub przy następnych niepowodzeniach nie pozwoli na wyciągnięcie wniosków, a kondycja firmy pozostanie taka sama jak nie słabsza.

Publikowany artykuł jest bardzo ciekawy? Jeśli również takie jest Twoje zdanie, to kliknij na pomocny portal (http://www.certificator.eu/pl/certification/certificates/), który ma podobnie ważne informacje.Motywacyjne programy oznaczają pragmatyczne wizjonerstwo. Właściciel firmy, decydującej się na wdrożenie strategicznej, długofalowej „motywacji”, musi zdawać sobie sprawę jak długo i jakie środki program będzie obejmował. Cała kadra, obojętnie czy sklepu, czy firmy deweloperskiej itp. dostaje swoiste instrukcje.
Sukcesu nie zbuduje się na złudnym przekonaniu pracowników, że ich usługi, towary są dobre, a ty powinieneś je rekomendować i chwalić. Sukces firmy na zewnątrz jest ściśle powiązany z udanymi relacjami wewnątrz.
2020/07/08, 08:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.