Jak i kiedy przygotować w swojej firmie?

W funkcjonujących aktualnie na rynku u nas firmach pojawia się niemało wątpliwości wśród pracowników, co są powiązane z płacą. Mający odmienne wymagania pracownicy przeważnie starają się o podwyżkę już po paru pierwszych miesiącach pracy. Nie w każdej sytuacji konieczne jest to, aby złożyć podanie, gdyż z niektórymi menedżerami można się szybko w tym temacie dogadać.

Dokumenty
Wprowadził: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
W jaki sposób przygotować dobre, czyli wywierające wrażenie podanie o podwyżkę wynagrodzenia? Czasem wymaga tego określony formalnościami styl pracy. W korporacjach system komunikacji jest złożony, więc podwyżki nie dostanie się bez złożenia właściwego wniosku. Pracodawca będzie rozpatrywał takie podanie i odpowiedź pozytywna umożliwi nam uzyskanie podwyżki.

Podwyżka to nie jest taka łatwa sprawa
Dobrze przemyślane podanie o podwyżkę wynagrodzenia jest zdecydowanie kluczem do sukcesu. Dobrze, gdy jesteśmy całkowicie przekonani o tym, że zasłużyliśmy na podwyższenie comiesięcznej wypłaty. Argumentujemy to właściwie, natomiast dodatkowo możemy pomówić z pracodawcą. Pismo formalne jednak powinno zostać przygotowane według standardowych reguł.

Znacznie ułatwi oraz przyspieszy to cały proces. Mnóstwo osób chce wystąpić z prośbą i podaniem o podwyżkę, gdyż przybyło im obowiązków podczas zwykłego dnia pracy. W dodatku długo nie otrzymywali podwyżki płacy, co dodatkowo motywowało ich do skierowania tej prośby do kierownictwa.

Warto jednak z odpowiednim wyprzedzeniem dowiedzieć się nieco na temat warunków, które należy spełnić w danej firmie, by nasz wniosek przeszedł. Musimy także zastanowić nad tym, jaki czas okaże się najkorzystniejszy na tego typu rozmowy. Wyjątkowo korzystnie jest zaczynać taki temat wówczas, gdy rok finansowy dobiega końca, kiedy to w przedsiębiorstwach na nowo powstają kosztorysy. Starajmy się wierzyć we własne siły oraz możliwości i nie poddawać się, kiedy za pierwszym razem nie dostaniemy podwyżki.
2019/02/26, 12:37
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.