Sprawdzanie pracowników to niezwykle ważna kwestia dla postępu firmy

Każda osoba zatrudniająca pracowników w jakimś momencie chciałby ocenić pracowników. Jedną z niezwykle ciekawych możliwości jest ocena 360 stopni. Ten system oceniania jest najczęściej typowana przez przedsiębiorców. Ma ona kilka określeń, a przykładowymi są ocena z wielu punktów widzenia, czy też sprzężenie zwrotne 360 stopni.


ElevatoSoftware
Źródło: www.elevatosoftware.com
W dużej mierze dotyczy to pozyskania jak wszechstronnej wiedzy o pracowniku, z więcej niż dwóch źródeł. Jeśli idzie o źródła to pierwszym z nich jest ocenienie pracownika samodzielnie. Zazwyczaj organizuje się to na zasadzie ankiety. Również w miejscu pracy pracownika takie ankiety są realizowane, wykonuje je wtedy kilkunastu współpracowników. Jest to przede wszystkim szef, współpracownicy, jak również podwładni oraz klienci przedsiębiorstwa. W dużej mierze są to osoby, które są najbliżej badanego pracownika.

Różne są opinie o tej ocenie. Niewątpliwie jest to skuteczna metoda.

Nie ma najmniejszych zastrzeżeń, że to jest naprawdę rzetelna oferta, dotycząca wartościowych tekstów. Zapoznaj się z nią teraz.

pracodawca
Wprowadził: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com
Złe opinie zazwyczaj wypowiadane są przez tych, którzy źle ją zrozumieli. A i tak dużo zależy od sytuacji, w której jest ona używana. Ocenianie pracowników przez tę metodę ma sporo przeznaczeń. Przede wszystkim poprzez nią identyfikuje się punkty niezbędne do poszerzenia działalności (informacje o ocenie metodą 360 stopni). Następną sprawą jest także mocno określany coaching, czyli szkolenia dla pracowników. Ocenianie ich ma na celu na zorientowanie się, które aspekty potrzebują przetrenowania. Bardzo istotne są one do wpisywania danych w akta pracownika.

Kolejną bardzo ważną kwestią jest to, co jest najważniejsze podczas punktowaniu pracownika. W dużej mierze chodzi o to, żeby podsumowanie oceny zostały poufne, jedynie pracownik może je zobaczyć. Wyniki ma prawo przeczytać także przełożony oraz coach. Wyniki te powinny być uśrednione, tak, żeby nie było domysłów, które są czyje.

Interesują Cię takiego typu wątki? Masz ochotę na to, żeby czytać kolejne? Zatem kliknij, aby zobaczyć źródło informacji. Całość znajdziesz w tym linku.

Każde aspekty ankiety powinny być dobrane do potrzeb przedsiębiorstwa. Dotyczyć one powinny do szczegółowych zagadnień działania i muszą zostać sklasyfikowane według gatunków. Jest to niezwykle istotne, ponieważ upraszcza czytanie wyników. Dopiero wtedy da się podsumować, w czym jest się dobrym, a w czym słaby.
2021/01/03, 21:49
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.