Zawód po prawie

Regularnie słyszymy, że ktoś myśli o zostaniu prawnikiem. Ścieżka jest tu niestety bardzo długa i niełatwa.
Ważne jest doświadczenie i znajomość na kilku obszarach, co przyzna na pewno. Mimo to samo powiedzenie prawnik jest zbyt ogólne. Jakie zawody wykonują osoby po tych studiach?

Zazwyczaj prawnik, to osoba zajmująca się zawodowo prawem lub najzwyczajniej osoba, która ma wykształcenie kierunkowe prawnicze.

W przeważającej mierze, żeby podjąć zawód związany z prawem trzeba ukończyć 5letnie studia wyższe. Pamiętajmy że to dopiero początek drogi. Opanowanie, chęć do pracy, umiejętność zapamiętania niełatwej i ogromnej ilości wiedzy jest bardzo istotne.http://www.eena.pl/ eena.pl

sędzia
Który zawód czeka na prawników? Jest ich naprawdę dużo, dalej kilka najczęściej wybieranych ścieżek kariery.

Sędzia orzeka w sprawach przeznaczonych do sądów i jest to jedna z najbardziej prestiżowych funkcji w tej dziedzinie.

Prokurator to osoba uprawniona do samodzielnych zadań prokuratorskich. Pojawia się na miejscach przestępstw, poza tym często widzimy konferencje (zobacz ośrodki konferencyjne katowice) gdzie głos zabierają prokuratorzy.

Adwokat udziela porad prawnych. Również jest reprezentantem klientów w sądach. Aby móc wykonywać ten zawód należy odbyć aplikację adwokacką oraz przystąpić do egzaminu adwokackiego. Adwokatów zatrudnia np.

Radca prawny przeważnie daje porady prawne, staje przed sądami, sporządza opinie prawne oraz bierze udział w pracach nad projektami aktów prawnych.

Notariusz przygotowuje umowy w formie aktów notarialnych. Aby zostać notariuszem, trzeba być mianowanym przez szefa resortu sprawiedliwości.

Doradca podatkowy daje porady, opinie, związanych z prawem podatkowym. Również do jego obowiązków należy ewidencja podatkowa. Rzecz jasna udziela też porad w tym zakresie.

Komornik przeprowadza egzekucje na podstawie roszczeń cywilnych. Jest to mocno obciążająca psychikę praca.

Asystent sędziego jak nazwa funkcji wskazuje pomaga sędziemu w wielu pracach, które nie wymagają orzekania. Gdy osoba przepracuje 6 lat na stanowisku, może starać się o zdanie egzaminu sędziowskiego.

Jak widać liczba zawodów które mogą być wykonywane po prawie jest naprawdę spora. Liczy się oczywiście wyspecjalizowanie się, co umożliwi zostanie ekspertem.
Wprowadził: S.S.
2022/07/12, 12:53
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.