Gdzie powstają najnowsze technologie oraz kto je tworzy?

Do wzrostu gospodarczego różnorodnego typu przedsiębiorstw czy instytucji badawczych mogłyby się bardzo przydać specjalistyczne placówki, które są zarządzane przez specjalistów z różnych zakresów nauki.
bawiące sie dzieci
Wprowadził: Brisbane City Council
Źródło: http://www.flickr.com


Miejsca takie mogą także, dzięki kierowanym przez siebie pracom, posiadać duży wpływ na zasobność wchodzących w ich skład członków.


W taki sposób każdy poznański park technologiczno przemysłowy (więcej i więcej) naukowy popiera konkurencyjność i wspomaga nowoczesne rozwiązania. Z wymienionych korzyści mogą korzystać m.in. uniwersytety czy też placówki badawczo-rozwojowe. W wyniku działań powiązanych z funkcjonowaniem tzw. inkubatorów firm wynika stabilny wzrost ilości nowych podmiotów gospodarczych, które działają w oparciu o najnowsze technologie. W praktyce taki techno-park jest zespołem wyodrębnionych budynków razem z całą wymaganą infrastrukturą. Ma to na celu zwiększenie przepływu m.in. technologii pomiędzy zrzeszonymi przedsiębiorstwami, a jednostkami naukowymi.


Miejsca, w których skupiają się parki technologiczne czy przemysłowe, zazwyczaj nazywane są jako technopolis albo technopolia. Ich powstanie jest związane z tzw. trzecią rewolucją przemysłową. Najistotniejszą gałęzią gospodarki jest taka, która tyczy się wysokiej technologii. W jej skład mogą wchodzić takie branże jak lotnictwo czy kosmonautyka lub przemysł chemiczny.
Na lepszy wzrost takich rozwiązań niezwykle duży wpływ posiadają takie czynniki jak np. sąsiedztwo opisywanych parków technologicznych, profesjonalne wykształcona kadra czy dobrze wyposażona infrastruktura techniczna. Równie ważne są również odpowiednio duże nakłady pieniężne. Bez nich nic nie byłoby prawdopodobne.
2018/09/11, 07:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.