Gdy chcesz ukoić zszarpane nerwy i odpocząć w spokoju od gwaru miejskiej metropolii, zdecydowanie rozważ wypoczynek w górach.

Praca, rodzina, prace domowe oraz ogromna liczba ważnych zobowiązań sprawia, że nie pamiętamy o tym, co najważniejsze- samych sobie. Niezwalniający pęd świata i stały brak czasu na relaks sprawia, iż nie pamiętamy o ogromnie ważnej funkcji przyrody w codzienności.

Bieszczady
Wprowadził: Pawel
Źródło: http://www.flickr.com
Pracujemy w betonowych budynkach, zakładamy rodziny w mieszkaniach z wielkiej płyty otoczonych wysokimi murami. Pomimo ogólnemu przekonaniu, ludzie potrzebują do życia kontaktu z naturą .

Każdą wolną chwilę warto przeznaczać na jedną z form spędzania czasu na łonie przyrody (polecany portal). Badania dowiodły, że ludzie pozbawieni kontaktu z przyrodą są o wiele bardziej podatni|człowiek pozbawiony kontaktu z naturą jest o wiele bardziej podatny na groźne schorzenia, takie jak depresja, apatia, otyłość czy alergie. Osoby interesujący się polepszeniem stanu zdrowia powinni znaleźć w ciągu dniaminimum pół godziny na spacer po parku albo przejażdżkę rowerową do lasu.

Naukowcy przekonują, że codzienny ruch na świeżym powietrzu z daleka od gwaru miasta bardzo dobrze wpływa na samopoczucie,poprawia odporność, łagodzi napięcia,poprawia koncentracjęi może likwidować symptomy dolegliwości powszechnie określanymi mianem chorób cywilizacyjnych.

Co w sytuacji, kiedy mieszkasz w środku betonowej dżunglibardzo oddalonej od zielonych terenów?
Najlepszą propozycją jest weekend w górach. Planując wyjazd warto wziąć pod uwagę noclegi w Solinie. Od dawna widać stale rosnące zainteresowanie rekreacją w górach. Wybór tej formy relaksu ma korzystny wpływ na zdrowie ludzi pod wieloma waspektami. Wycieczki po górskich szlakach nie tylko poprawiają ogólny stan zdrowia.

Typowa dla polskich gór dzika przyroda ma cudowny wpływ na ludzką psychikę. Budząc cudowne poczucie harmonii tworzy pewnego rodzaju więź ze światem i wywołuje głębokie poczucie błogości. Wypoczynek w Bieszczadach jest fantastycznym sposobem umożliwiającym odnalezienie wewnętrznego spokoju i drogą do osiągnięcia głębokiego spokoju.
2019/10/10, 10:55
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.