Jak opracować najlepszą promocję restauracji w internecie, żeby przychodzili do niej klienci? O czym pamiętać?

Stworzenie najlepszej i skutecznej strategii marketingowej w internecie to nie zawsze nieskomplikowane zadanie, zwłaszcza dla właścicieli restauracji, którzy większość czasu oraz zaangażowania zainwestowali w organizację pracy w lokalu. Wytworzenie skomplikowanego planu może nawet potrwać kilka miesięcy, a jak wiadomo trudno wyszukać tyle czasu.

Tak więc, jak mamy własną restaurację, od razu warto postarać się polepszyć sprzedaż. Najlepszy marketing restauracji to zagwarantuje.

Może zainteresują ciebie także

Dwa nowe portale - social lending i zbiórka publiczna.

Pieniądze
Dobrze wiedzieć o dwóch istniejących w Internecie stronach www. Pierwszy dotyczy zbiórki publicznej. Obecnie by zgłosić zbiórkę publiczna, nie trzeba mieć pozwolenia w formie decyzji administracyjnej, jest wystarczające zgłoszenie na elektronicznym portalu zbiórek publicznych. Drugim interesującym portalem są strony social lending - a więc pożyczki pozabankowe.


Dość wielkie znaczenie ma strona www restauracji. Musi być jak najbardziej przejrzysta oraz czytelna, muszą tam być najważniejsze informacje, takiego rodzaju adres lokalu, numer tel.

Intryguje Cię tematyka podnoszona w tym wpisie? Zobacz poza tym również inne pokrewne materiały - zwyczajnie wejdź tutaj ile zarabia dentysta.

i aktualne menu. Jeżeli restauracja prowadzi sprzedaż z dowiezieniem jedzenie do klienta, to powinny być informacje, gdzie i na jakich warunkach odbywają się dostawy. Trzeba też pomyśleć o nowych technologiach, na przykład efektywne oprogramowanie gastronomiczne do obsługi zamówień internetowych może sprawić, iż strona www będzie następnym kanałem dystrybucji.

wnętrze restauracji
Wprowadził: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Tak samo warto skorzystać z możliwości wifi w naszym lokalu, kiedy klient loguje się do internetu, to widzi naszą stronę, z której może dowiedzieć się paru interesujących rzeczy.

Jeśli masz pewność, że ten wątek okazał się dla Ciebie interesujący, to zobacz, że też proponowana witryna (https://www.secretclient.com/badania-marketingowe/benchmarking-konkurencji/) zawiera podobnie istotne informacje - wejdź tutaj.

Tego typu wifi reklama zyskuje coraz większą liczbę entuzjastów. Warto też wiedzieć, że nim klienci zapoznają się ze stroną internetową naszej restauracji, muszą najpierw ją znaleźć. Stąd więc obowiązkowe są właśnie wifi reklama oraz reklama w internecie. Kampanie w wyszukiwarkach doskonale uzupełniają standardowe działania reklamowe, które mają ponadto znaczną zaletę, czyli zwrot z inwestycji w kampanię jest świetnie mierzalny. No i jak najbardziej, by osiągnąć sukces należy przyciągnąć uwagę odbiorcy. Najlepsze sposoby to sprawdzone sposoby.

Zachęcać więc należy klientów promocjami oraz ofertami specjalnymi, najkorzystniej w mediach społecznościowych. Czasem właśnie w tych miejscach niewielkie kwoty pieniężne przynoszą świetne wyniki. Pomocne może okazać się przeanalizowanie sprzedaży w restauracji z podziałem na dni tygodnia. Dobrze sprawdzić, jakiego dnia odnotowujemy najsłabszą sprzedaż. Czy to najlepszy dzień na ofertę promocyjną? Co możemy z tym zrobić? Odpowiedzi na takie kwestie mogą pomóc, aby jeszcze ulepszyć marketing restauracji.
2019/10/10, 07:36
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.