Nowoczesne metody filmowania, opis ostatnich możliwości i pomysłów w amatorskim filmowani

Od kiedy tylko zaczęły się pojawiać możliwości techniczne ludzie utrwalają ważne chwile ze swojego życia na fotografiach i nagrań wideo. Obecnie technika jest tak zaawansowana, że za pomocą zwykłych smartfonów da się fotografować i nagrywać z dużo lepszymi parametrami, niż przy wykorzystaniu zaawansowanych i drogich urządzeń przed kilkunastu laty.

Postęp w fotografii i nagrywaniu obrazów jest ogromny, widać to dobrze po możliwościach sprzętów które do tego służą. Co chwilę zwiększa się rozdzielczość matryc czy nagrywanych filmów, programy mają coraz lepsze algorytmy, więc i końcowym użytkownikom jest coraz prościej. Dużo ludzi używa do tego celu smarfony, ograniczając się wtedy do posiadania tylko jednego, uniwersalnego urządzenia, za pomocą którego można telefonować, robić zdjęcia, nakręcić film a gdy będą chęci też zagrać. Jeśli jednak ktoś potrzebował będzie sprzętu bardziej zaawansowanego, to również znajdzie duży jego wybór w sklepach elektronicznych.

Widok z lotu ptaka
Wprowadził: Peter Linehan
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnim czasie bardzo dużą furorę zaczęły robić kamery sportowe. Moda na uwiecznianie z perspektywy sportowca swoich wyczynów dopiero niedawno się pojawiła. Ktoś wpadł na pomysł, aby na głowie zamontować niedużą kamerę i nagrać to, co widzi osoba, która ją nosi. Tak nagrany film pokazywał wyczyny całkowicie odmiennie niż dotychczas, i od razu aktywni miłośnicy sportów zaczęli tak uwieczniać najróżniejsze sytuacje. Powstawać zaczęły profesjonalne kamery do zamontowania na głowie, solidne, wytrzymałe na wstrząsy i wodę, i przede wszystkim nagrywające w wysokiej rozdzielczości, które zyskały bardzo dużą popularność wśród klientów. Ostatnim przebojem wśród miłośników robienia filmów są multikoptery, przykładowo takie jak DJI Inspire 1.

Chcesz zgłębić więcej danych na ten temat? Zatem odsyłam do serwisu www (www.skomat-fotowoltaika.pl/fotowoltaika-nowy-sacz/), ponieważ znajdziesz tam mnóstwo ciekawych danych omawiających ten wątek.

Steruje się nimi przy pomocy specjalnego pilota, zarówno samym lotem, jak i pracą kamery. Quadrocopter da radę wznosić się nawet pół godziny bez przerwy nagrywając, bardzo dobrze się więc nadają na przykład do filmowania uroczystości w plenerze. Używając ich należy uważać, żeby nagrywać tylko to, na co dostało się pozwolenie.
2020/03/22, 07:38
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.