Obce chwalicie swego nie znacie a więc... dlaczego nie Grecja?

Lato jest znakomitym czasem na poznawanie naszego kraju. Mam czasem odczucie, iż nie doceniamy swojego państwa. Wszyscy zachwycamy się zagranicznymi atrakcjami Tunezji; rzecz jasna jest tam bardzo pięknie jednak i my nie mamy się czego powstydzić. Aby odnaleźć atrakcyjne miejsca musimy trochę poszukać, z zasady na własną rękę ale ma to również swe plusy - nikt nie będzie nam dyktować gdzie i po co mamy się wybrać albowiem nie mamy kłopotu z językiem.

Kraków nocą
Wprowadził: YougoPL
Źródło: http://www.flickr.com
W każdym momencie można zboczyć z wytyczonego szlaku zobaczyć lokalizacje mniej popularne. Co nam to da? Zaspokoimy potrzebę przygody. Mało tego na rutynowe pytanie - to zdjęcia starego Krakowa - - można z dumą odpowiedzieć: nie, to okolice (i tu padnie jakaś nazwa) jednak także ciekawie. Warto również w bibliotece poszukać przewodnika po okolicy jaką będziemy zwiedzać, nawet wybierając się do - wydawałoby się - bardzo popularnego Krakowa.

Może zainteresują ciebie także

Jakie możliwości będą w niewielkich miasteczkach, w których bardzo często pojawiają się problemy ze znalezieniem pracy.

konstrukcje
Wprowadził: Klearchos Kapoutsis
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu ludzi w pewnej chwili dochodzi do takiego etapu w życiu, że zaczyna poszukiwania nowego zajęcia. Przyczyny takiej decyzji są różnorodne. nie będzie pasowała aktualna organizacja pracy, przełożeni lub koledzy. Inni zatrzymują się w miejscu z zawodowym rozwojem i do szukania pracy motywują ich przyszłe wyzwania. Jednak największa chyba ilość osób, jakie się decydują na podjęcie takiego kroku, postępuje z powodów materialnych, czyli po prostu chce mieć wyższą pensję. I jeżeli mają możliwości na to, aby swoje oczekiwania spełnić, to po prostu przechodzą do działania.


W pierwszej chwili sądzimy, iż to miasto, jeżeli chodzi o zabytki, niczym nie może nas zaskoczyć. Jednakże możemy się zdziwić, władze miasta bowiem zdają sobie sprawę z tego, jakie przesłanie dla budżetu miasta miewają atrakcje dla turystów. Nie ulega wątpliwości że istotne wpływy do kasy miejskiej dostarczają pamiątki Kraków - oldcracowfoto.com/pl/c/Krakowski-Dom-1930/3 - ostatnimi czasy słynie np. z trasy powiązanej z polskimi pisarzami związanymi z owym miastem. Używając nowoczesnego smartfonu możemy wybrać się w ładny dzień na spacer i odwiedzić miejsca jakie inspirowały Czesława Miłosza bądź też Wisławę Szymborską.
Oczywiście, jak w pozostałych miejscowościach, znajdziemy tutaj ławeczki na których możemy posłuchać fragmentów utworów artystów którym dana ławeczka jest poświęcona. Ja, jeżeliby mnie ktoś zapytał, każdemu rekomenduję Kazimierz - dzielnicę Karkowa która, zwłaszcza w letni wieczór, może urzec nawet najmniej wrażliwego obieżyświata.

Idealnym momentem by się w Kazimierzu zakochać jest okres gdy odbywa się tam Tydzień Kultury Żydowskiej. Wówczas zapachy oraz dźwięki sprawiają, iż ma się odczucie iż zdjęcia starego Krakowa ni stąd ni zowąd ożywają. Możemy również - co jest nie byle jaką atrakcją - na zaaranżowanych warsztatach odkryć kuchnię żydowską jak też nauczyć się tradycyjnego tańca.

Jeśli omawiana kwestia Cię żywo fascynuje, to bez grymaszenia kliknij tutaj - to niezwykle ważna witryna, która również Cię zaciekawi!

Odwiedzając Kraków pamiątki nabyte na straganie nie muszą być wyłącznym wspomnieniem, mogą nim być także te niecodzienne umiejętności.
2022/05/18, 08:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.