Podstawowe zasady używania opon w osobowych samochodach, w jakich okolicznościach trzeba zmienić opony na nowe

Spora część kierowców zupełnie nie zwraca uwagi na to, jak wyglądają opony w ich samochodach. Niektórzy nawet nie zadają sobie trudu na to, żeby wymienić je z letnich na zimowe, chociaż zasady bezpieczeństwa sugerują, żeby absolutnie nie jeździć na śniegu i mrozie na oponach używanych latem.

opona w warsztacie
Wprowadził: Moto "Club4AG" Miwa
Źródło: http://www.flickr.com
Opony letnie posiadają całkowicie odmienny skład gumy, niż zimówki i w czasie mrozów guma zwyczajnie robi się sztywna, co w dużym stopniu zagraża bezpieczeństwu jeżdżenia. Z tego też powodu polecane jest, aby przy nastaniu niskich temperatur zdecydować o wymianie opon, opony zimowe dużo lepiej będą sobie radzić nawet przy największych mrozach, a z kolei jazdę po śniegu ułatwiają specjalne nacięcia, jakich nie posiadają opony letnie. () Idealnym pomysłem, chociaż niestety również sporo kosztującym, jest posiadanie dwóch zestawów kół z oponami zimowymi i letnimi.

Wówczas na lato można zakupić felgi aluminiowe, dużo ładniej wyglądające, a na okres zimy felgi stalowe, jakie są znacznie bardziej odporne na jakieś uszkodzenia, mogące się pojawić w zimie. Lecz zmienianie ogumienia pomiędzy poszczególnymi sezonami to jedno, a kontrolowanie stanu bieżnika to druga, nie mniej ważna rzecz.

Jeżeli sądzisz, że informacje umieszczone w opisywanym tekście są warte Twojej uwagi, kliknij tutaj - ten unikalny serwis także Cię zafrapuje!

Po pierwsze trzeba kontrolować, jaką wysokość ma bieżnik, jeżeli michelin opony mają poniżej minimalnej dopuszczalnej wartości, to należy je bezwzględnie zmienić. Jazda na za bardzo zużytych oponach zakończyć się może nie tylko mandatem i konfiskatą dokumentów rejestracyjnych, ale również jest po prostu bardzo niebezpieczna.


Może zainteresują ciebie także

Patenty muszą być sporo ważniejszą częścią polskiej gospodarki!

rejestracja znaków towarowych
Źródło: http://www.luna24.pl/
Innowacje sprawiają, że polska ekonomia w szybszym tempie nabiera rozpędu. Zasadniczo nadal nie jesteśmy specjalnie innowacyjni, niestety nie ma zbyt wielu przedsiębiorstw, które robią coś odmiennego, aniżeli konkurenci. I choć daleko Polsce do chociażby Niemiec, to na całe szczęście sytuacja się poprawia.

Jeżeli bieżnika będzie zbyt mało, to w przypadku opadów może nie dać on sobie rady z odprowadzeniem całej wody i samochód może wpaść w poślizg. Kolejną sprawą, na którą należy uwagę w czasie sprawdzania ogumienia, jest wiek opon.

Ten kolejny link (https://calus-p.pl/81-lawki-stalowe) spodobał Ci się To fantastycznie, gdyż na następnej stronie stworzyliśmy dla Ciebie więcej tego rodzaju informacji.

Jeżeli stosowane opony michelin będą miały więcej niż dziesięć lat, to nawet pomimo odpowiedniego bieżnika warto zastanowić się nad ich wymianą. Guma, z której opony są wykonane, po pewnym okresie użytkowania zwyczajnie ulega wolnemu niszczeniu, pojawiają się różne mikropęknięcia, które również mogą być groźne.
2019/12/23, 07:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.