Istotna wydaje się być konserwacja każdego budynku — nieważne, ile ma lat czy wieków

Troszczyć się należy nie tylko o stare oraz zabytkowe budynki. Musimy także dbać o nasze mieszkania oraz bloki.


Może się nam wydawać, że konserwator opiekuje się wyłącznie starymi kamienicami, które wpisane są na listę zabytków.
pasja.edu.pl/szkolenia
Wprowadził: Fabrice Florin
Źródło: http://www.flickr.com


To po części prawda i wówczas taki zawód nazywa się konserwatorem zabytków. Jednakże niejeden budynek, nawet stosunkowo nowy, wymaga niekiedy małych remontów. Trudni się tym także pracownik, którego nazywa się konserwatorem. Jest on często mieszkańcem osiedla, którym się zajmuje, choć nie jest to obowiązkowe.

Jeśli omawiany artykuł jest dla Ciebie absorbujący, to bez obaw zobacz też uwagi z witryny (http://www.notariuszbarska.pl/o-nas/) - one również są warte Twojego zainteresowania.

Czasami może być to starszy pan, który siedzi na emeryturze i ma zamiar dorobić. Ma również zwykle dużo wolnego czasu. Najistotniejsze jednak wydaje się być to, żeby był typową złotą rączką. Będzie przecież ponosił odpowiedzialność za utrzymanie bloków w dobrym stanie. Zatem musi umieć dla przykładu zamontować nowe żarówki oraz zreperować szwankujący domofon. Do niego w pierwszej kolejności będą przychodzić mieszkańcy. Też administracja, zanim zadzwoni po kosztownych specjalistów, to wyśle najpierw jego, żeby zweryfikować, czy będzie mógł to zreperować. Bycie konserwatorem jest fajną pracą dla tych, którzy uwielbiają reperować różne rzeczy. Istotny jest również miły charakter, gdyż będzie się miało regularny kontakt z lokatorami.
Mogą być oni często zdenerwowani (ponieważ na przykład nie mają ciepłej wody), więc należy dawać sobie radę ze stresem oraz trzymać nerwy na wodzy. To idealna praca dla osób spokojnych oraz skrupulatnych.
2022/02/11, 07:40
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.