Jak możemy walczyć z problemem uzależnienia od pracy? Gdzie leży granica między pracowitością i pracoholizmem?

Powszechnie wiadomo, iż praca to po prostu konieczność. Potrzebujemy jej, żeby się utrzymać. Dla wielu ludzi jest nie tylko źródłem dochodu, lecz też sposobem na podniesienie własnej wartości. Ale czasami można nieumiejętnie rozdzielać granicę między pracą a domem, brać dużą ilość nadgodzin i mieć w głowie tylko to. Co należy zrobić, kiedy zdajemy sobie sprawę, iż praca jest głównym celem naszej egzystencji?pracoholizm
Wprowadził: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Osoby dysponujące sporą ilością czasu, pracowite i kochające swoją pracę na pewno są idealistyczną wizją każdego szefa. Zwykle takim osobom wydaje się, że pracoholizm jest dowodem ich ogromnej ambicji i jest widziana jako atut. Jednak pracoholizm to niebezpieczne uzależnienie. By z niego wyjść, trzeba albo zrobić mnóstwo drobnych kroków albo 1 radykalny odwrót – to zależy od charakteru osoby dotkniętej uzależnieniem i od indywidualnego przypadku. Po pierwsze – należy ograniczyć ilość obowiązków i nie brać sobie na barki tego, z czym nie poradzili sobie inni pracownicy. Warto udać się na wczasy bez telefonu firmowego i laptopa. Urlop nie może trwać krócej niż dwa tygodnie (na początku i tak ma się w głowie tylko pracę, dotyka to też te osoby, które nie leczą się z pracoholizmu).

Ten odnośnik do strony (http://www.optyk.wroc.pl/) kieruje do niezwykle ciekawej witryny, która zawiera równie fascynujące dane na omawiany temat.

Musi to być wyjazd z dużą ilością atrakcji, najlepiej w słonecznym kraju (słońce poprawi nam nastrój).


Jeśli borykamy się z poważnym uzależnieniem, taką terapię powinien poprowadzić nam psychoterapeuta - Katowice lub Tychy - to nieważne – specjaliści z zakresu psychologii pracy i terapii zaburzeń z pewnością zastosują właściwe postępowanie.
Jaki dobry psychoterapeuta
Wprowadził: Ion Chibzii
Źródło: http://www.flickr.com
To udowodnione, że przy wychodzeniu z nałogu na pewno pomoże jedynie fachowy psychoterapeuta. Warto więc mieć dyskretnych psychoterapeutów czy poradnie, do jakich warto się udać, ale na początek ogólnie dobrze jest spotkać się z psychologiem, by sprawdzić, jak ciężki to przypadek.

Udało nam się przykuć Twoją uwagę naszym ciekawym opisem? Fantastycznie. Tym samym namawiamy - kliknij stronę (https://restylane.com/pl/) i przejdź do nowej strony po detale.

Bardzo trudno wymarzyć sobie lepszego pracownika, niż ten, który bez problemu pracuje kilkanaście godzin dziennie, dodatkowo przynosi pracę do domu i bierze wolnego. Ale problemy z wyzwoleniem się od obowiązku pracy non stop mają zwykle swoje przyczyny w odległej przeszłości – byciu niedocenionym przez rodziców albo nauczycieli. Warto o tym pamiętać.
2020/10/01, 08:38
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.