Jak da się samodzielnie wydać swoją książkę?

Wiele osób tworzy do szuflady, a ich pomysły, nawet kiedy są niezmiernie interesujące, nie ujrzą nigdy światła dziennego. Rynek wydawniczy w Polsce jest dosyć wymagający i coraz rzadziej wydawane są pozycje nowych pisarzy, gdyż dla wydawnictwa jest to duże ryzyko. Znani i lubiani pisarze z reguły przyciągają grono swoich stałych wielbicieli - w przypadku debiutantów nie ma takiej gwarancji. Na dodatek, jeżeli ma się na uwadze fakt, że w Polsce stale obserwuje się dość poważny spadek czytelnictwa (coraz mniej osób kupuje książki, jako że są one za drogie na kieszeń normalnego Kowalskiego), sytuacja wydawnicza staje się faktycznie bardzo trudna.


książki
Wprowadził: Kai Hendry
Źródło: http://www.flickr.com
Nie można się wobec tego dziwić, że coraz więcej wydawnictw nie decyduje się na wypuszczanie na rynek książek nieznanych autorów. Czy w takim razie są oni skazani na ciągłe pisanie do szuflady? Gdy ma się pewność, że napisana książka jest rzeczywiście dość dobra i ma możliwość spodobać szerszej publiczności, można zdecydować się na jej osobiste wydanie.

Odwiedź autorskie www (https://www.menua.pl/Lunety-celownicze,c,712)! Tam jest dla Ciebie kolejna rewelacyjna dawka wiadomości na frapujący Cię wątek. Po dużo szczegółów kliknij w poniższy podany link.

Coraz więcej wydawnictw proponuje takie rozwiązanie. Na czym ono polega?


Autor książki z osobistej kieszeni finansuje całkowite koszty, które są związane z wypuszczeniem jej na rynek. Przygotowywany jest kosztorys wydawniczy, jaki jest zależny od tego, jak gruba jest książka, w ilu egzemplarzach ma zostać wydana, na jakim papierze oraz jaka ma być jej okładka. Poza tym, warto uwzględnić też koszty związane z wykonaniem projektu okładki (ciekawy artykuł na libron.pl). Rzecz jasna, docelowo jest to dość istotna kwota, niemniej jeżeli książka faktycznie zdoła podbić rynek, wtedy można również osiągnąć zyski, a co za tym idzie, wyrobić sobie także satysfakcjonującą pozycję, dzięki czemu w przyszłości wydawnictwa będą dużo chętniej wydawały dzieła danego autora.


książki
Wprowadził: Tyler Merbler
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba ponadto dokładnie zapoznać się z ofertami określonych wydawnictw, jako że może się okazać, że kosztorysy się różnią. Wtedy prościej jest wybrać najbardziej konkurencyjne rozwiązanie. Kiedy autor nie może sobie pozwolić na poważny wydatek, warto spróbować wydać książkę w skromniejszym nakładzie. Bardzo pomocnym rozwiązaniem jest także możliwość opracowania e – booka, czyli książki w postaci elektronicznej, jakiej kosztorys jest mniejszy, ponieważ nie ma kosztów związanych z koniecznością wydruku.
2020/11/13, 09:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.