Dobra metodyka dowodzenia i sterowania projektem filarem sukcesu

Dobra koncepcja dowodzenia i kierowania projektem fundamentem sukcesu

Dobra metodyka dowodzenia oraz kierowania przedsięwzięciem filarem sukcesuOdpowiednie dowodzenie a także kierowanie przedsięwzięciem to wymagające a także wymagające sumienności zadanie.


szkolenie prince2
Wprowadził: Steve Jurvetson
Źródło: http://www.flickr.com
Aby sięgnąć po sukces w tej branży warto zrobić użytek z szeroko wykorzystywanych i sprawdzonych strategii. Jeśli masz doświadczenie oraz odnosisz zwycięstwa jako przywódca, warto zweryfikować swoje kwalifikacje uzyskując certyfikat.

PRINCE2 - uniwersalna metodyka zarządzania projektami

PRINCE2 jest uniwersalną strategią wykorzystywaną do prowadzenia oraz kierowania przedsięwzięciami z różnych dziedzin o wszelkich wielkościach. Jest oparta na produktach tzn. jej przebieg działania jest skoncentrowany na końcowym produkcie. Termin bierze się od pierwszych liter angielskiej nazwy strategii: PRojects IN Controlled Environments, tzn. Projekty w sterowanym środowisku. Metodyka PRINCE2 (czytaj w serwisie) wywodzi się z strategii PROMPT (Project Resource Organisation Management Planning Technique).

Jeżeli zaciekawiła Cię ta problematyka, bez ociągania zobacz również to użyteczne omówienie (https://www.spec24h.pl/), ponieważ przeczytasz tam bardzo wartościowe informacje.

W 1989 r. po nabyciu praw do standardu PROMPT przez firmę LBMS, brytyjska agencja rządowa CCTA (Central Computer and Telecommunications Agency) opublikowała strategię pod odświeżoną nazwą PRINCE. Wykorzystywany kiedyś głównie w branży IT koncept zaczął być używany oprócz tego poza nim. W 1996 r. udostępniono koncepcję PRINCE2 jako ogólną strategię kierowania przedsięwzięciami.


Certyfikat PRINCE2 Foundation - pierwszy krok w kierunku zostania akredytowanym menedżerem

szkolenie
Wprowadził: Tau Consulting
Źródło: http://www.flickr.com
Swoje kwalifikacje oraz znajomość metodyki PRINCE2 warto zweryfikować uzyskując certyfikat świadczący o wiedzy i doświadczeniu. Dokument można uzyskać na jednym z dwóch poziomów trudności: Foundation oraz Practicioner. O certyfikat PRINCE2 Practicioner mogą ubiegać się jedynie jednostki posiadające dokument PRINCE2 Foundation, który jest globalnym potwierdzeniem wiedzy merytorycznej oraz znajomości nomenklatury dotyczącej standardu. Certyfikat wydawany jest przez EXIN/PEOPLECERT "PRINCE2 Foundation" na całe życie. O certyfikat PRINCE2 Foundation mogą ubiegać się wszyscy. Nie trzeba posiadać udokumentowanych godzin nauki czy też praktyki.
2022/08/10, 08:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.