Jak organizowane są kursy paralotniowe?

Paralotnie są coraz bardziej popularne, a kursy uprawniające do latania wybierane przez coraz większą liczbę osób. Czy każdy może uczestniczyć w kursie? Jakie należy posiadać możliwości? Przede wszystkim jest to sport dla osób pełnoletnich, ale mogą w nim brać także udział osoby, które skończyły 15 lat, ale mają pisemną zgodę opiekunów prawnych.
Rafał Rutkowski
Wprowadził: Teatr Buffo
Źródło: Teatr Buffo


Potrzebne jest również poświadczenie od lekarza, w którym znajdzie się pogląd na temat ogólnego stanu zdrowia kursanta i pozwolenie na latanie.


Kursy paralotniowe mogą składać się z kilku tur, które kończą się wręczeniem zaświadczenia. Kurs na paralotnie zapewnia nabywanie następnych zręczności w lataniu a tym samym zwiększanie swych kwalifikacji. Dla zainteresowanych: paralotnie szczyrk.


Na pierwszym etapie kursant przede wszystkim uczy się startowania, ale również samodzielnego przygotowania i skontrolowania sprzętu przed lataniem. Po zakończeniu tego etapu kursant powinien opanować podstawowe działania, więc główne działania takie jak zmiana szybkości lotu, start, robienie zakrętów albo precyzyjne podchodzenie do lądowiska.

Pasjonuje Cię taka problematyka? Jeżeli tak, to zobacz propozycję (http://flowshop.org/products/susz-cbd-cannatonic) analogicznych tekstów, gdyż one z pewnością także okażą się warte Twojej uwagi.

Na drugim etapie kursowicz szkoli się w kierunku pilotażowym, a po jego zakończeniu musi poznać gruntownie przynajmniej jedną procedurę obniżania prędkości. Więcej na temat: .
Kursy paralotniowe zapewniają także dopełniające wysokospecjalistyczne prerogatywy.
2020/08/04, 08:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.