Procesy rekrutacyjne do dużych firm – co jest najważniejsze, kiedy staramy się o posadę?

W obecnych czasach w szkołach, na uczelniach, a przede wszystkim na rynku pracy w prosty sposób można dostrzec tak zwany wyścig szczurów. Ludzie dążą do osiągnięcia wymarzonych posad, pną się po szczeblach kariery i ciągle doskonalą swoje umiejętności. To właśnie doświadczenie w danej branży oraz obszerna wiedza w danej dziedzinie daje nam możliwość realizacji zawodowej i zarabiania dużych pieniędzy. Wiele firm nieustannie poszukuje specjalistów, którzy mają szerokie pojęcie w tym, czym się zajmują.
Wspomniane zjawisko jest przyczyną, w związku z którą w wielkich przedsiębiorstwach zazwyczaj procesy rekrutacyjne są wieloetapowe. W dzisiejszych czasach jeśli zależy nam na pracowaniu w dużej firmie czy korporacji, to nie wystarczy wygenerowane komputerowo CV. Tym, na co osoby specjalizujące się w przyjmowaniu nowych pracowników zwracają szczególną uwagę to nie tylko przebyta ścieżka edukacji i doświadczenie. na pracownika, jego umiejętność pracy w grupie i odnajdywania się w kłopotliwych sytuacjach. Umiejętność posługiwania się jakimikolwiek językami obcymi to właściwie konieczność.


szkolenie prince2
Wprowadził: swimboy1
Niemałe znaczenie mają również przebyte w przeszłości kursy doszkalające, przebycie wolontariatu czy dodatkowe zainteresowania takie jak np. sport czy gotowanie. Współcześnie pracodawca chce bardzo dokładnie poznać przyszłego pracownika, zanim zdecyduje się go faktycznie zatrudnić. Ponadto, im poważniejsze stanowisko w jakiejś firmie nas interesuje, tym więcej się od nas wymaga. Dobrą pozycją w życiorysie może się okazać przykładowo przebyte szkolenie prince2. Dzięki temu rekruter dowie się, jakie umiejętności posiadamy w praktyce oraz że wiedza dotycząca zarządzania projektami nie jest nam obca. Oczywiście pracodawca może chcieć sprawdzić nasze rozeznanie w temacie, ale jeśli faktycznie braliśmy udział w kursie prince2 egzamin przeprowadzony przez rekrutera będzie dla nas tylko formalnością.


Może zainteresują ciebie także

Pionierskie technologie upraszczają egzystencję - czyli sukcesy w dziedzinach informatycznych

fotografia - język
Wprowadził: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
Branża informatyczna przeżywa złoty wiek, dlatego rozwija się w bardzo szybkim tempie. Prawie każdy specjalista po ukończonych studiach informatycznych w niedługim odstępie czasu znajduje atrakcyjną i skorelowaną z kwalifikacjami pracę.
Niezależnie od tego, jaki rodzaj pracy nas interesuje i w jaki sposób wygląda rubryka opowiadająca o naszym doświadczeniu w branży, tym co jest najważniejsze jest na pewno pewność siebie. Idąc na rozmowę kwalifikacyjną bezwzględnie musimy być pewni tego, w jakim celu tam idziemy oraz skutecznie powalczyć o swoją przyszłość. Dobrze zrobione pierwsze wrażenie to klucz do sukcesu!
2019/03/11, 16:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.