Coraz większa wagę przykłada się do zarządzania zasobami ludzkimi. Co to tak naprawdę jest?

Systemy umożliwiające zarządzanie zasobami ludzkimi (z angielskiego Human Resources Management) obejmuje zestaw aplikacji które służą menadżerom do wykonywania zadań powiązanych z personelem. We współczesnym świecie wartość przedsiębiorstwa obejmują zasoby ludzkie (ZL).
human resources
Wprowadził: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com
Są one drogocennym zasobem, w którego inwestycja przynosi mnóstwo osiągnięć. Ze względu na takie podejście na pewno rozwijała się polityka kierowania zasobami ludzkimi (ZZL), która zakłada cele, metody oraz cele, jakie powinny spełniać wspaniale funkcjonujące przedsiębiorstwo.

W literaturze używane jest również pojęcie „zarządzanie kadrami”, pod którym możemy rozumieć zestaw działań (decyzji) które wiążą się z ludźmi, nakierowanych na osiąganie celów organizacji i spełnianie potrzeb (rozwój) pracowników. Centrum zainteresowania funkcji personalnej w tym temacie są ludzie jako podmioty sprawcze w dążeniu do celów indywidualnych i organizacyjnych, a więc pracownicy pod względem ilości i jakościowym, ich zaangażowanie w działalność organizacji, zdobywane wyniki oraz ukierunkowania tych zmiennych.

Kolejnym znanym terminem jest „gospodarowanie zasobami ludzkimi”, które definiuje się jako działanie organizacji zrobione na przyciągnięcie, rozwijanie i utrzymanie efektywnie działającej siły roboczej.


Może zainteresują ciebie także

Jak prezentuje się pomoc w Warszawie w zakresie kadr i płac w danej firmie

podatki
Wprowadził: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com
Wśród dostępnych dzisiaj na rynku propozycji trafić można na usługi oferowane przez doświadczonych ekspertów. Specjaliści spieszą z pomocą dla przedsiębiorców, jacy wymagają rady eksperta. Jeżeli chodzi o kadry i płace Warszawa wyróżnia się na tle pozostałych miast bogatą bazą opcji do wyboru. Dokładne dopracowywanie obecnych propozycji przekłada się na pełne zadowolenie osób czerpiących systematycznie z tych możliwości. Eksperci w tej dziedzinie dają do dyspozycji szeroki wachlarz szczególnie użytecznych usług.

firma
Wprowadził: Martin Lang
Źródło: http://www.flickr.com
Systemami które wspomagają zarządzanie zasobami ludzkimi są na przykład systemy zarządzania wynagrodzeniami oraz powiązane z nimi systemy zarządzania wynikami pracowników (EPM), są kluczowymi komponentami szerokiego spektrum aplikacji zarządzania kompetencjami. Wspomniane aplikacje są używane przez ekspertów działu hrm, przy ocenianiu wyników pracowników a także ulepszaniu używania kompetencji.

Zobacz jakie merytoryczne źródło (https://www.reklamywiktor.pl/oferta/oklejanie-samochodow.html) było naszą inspiracją. Nie pożałujesz i z przyjemnością przejrzysz posty o tym ciekawym temacie. Wejdź w podany link.

Systemy zarządzania wypłatami zapewniają modelowanie spłacania pracowników razem z ich kompetencjami i efektami; są również wykorzystywane jako narzędzie będące elementem strategii dla utrzymywania ważnych dla firmy kompetencji.

Systemy rozporządzania programami motywującymi, określane również jako systemy zarządzania przychodami działu sprzedaży, są używane przez kierownictwo działu sprzedaży do modelowani i przepowiadania środków przeznaczonych na prowizje i pozostałe motywatory oraz do dogrywania strategii typu "zapłata za pracę" z punktami korporacyjnymi.
2022/05/24, 12:49
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.