W jaki sposób powinniśmy odzyskiwać podatek z pracy w Wielkiej Brytanii? O czym musimy widzieć? Czy warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy?

Wielu Polaków jedzie do Anglii, by zdobyć lepszą pracę i tam ułożyć sobie życie. Nawet co piąty obywatel naszego kraju podejmuje taką decyzję.
Pracodawcy


Z reguły decyduje się na Anglię, ale i kraje pobliskie jak Irlandię. Wiele ludzi tak właśnie żyje i sporej ilości osób się udało. Tego typu wyjazdy są związane także z innymi ważnymi zadaniami, jak odzyskanie podatku.


zwrot podatku z irlandii
Wprowadził: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com


Niektórzy z osób wyjeżdżają do Wielkiej Brytanii na długi czas, inni natomiast tego typu wyjazd jako dodatkowa forma zarobku. W każdej sytuacji, czy jest to dłuższy czy krótszy wyjazd, można postarać się o zwrócenie podatku. Warunek jest taki: jeżeli chcielibyśmy zwrot podatku z Anglii nasza praca musi być legalna. Trzeba mieć zawartą umowę, a pracodawca musi płacić za nas odpowiednie składki - źródła.


Czas rozpatrywania formularzy w Anglii to pomiędzy 4 a 6 miesięcy, a jeśli nasze zarobki nie były większe aniżeli próg (zobacz progi podatkowe 2020) podatkowy, to zwrot podatku z UK jest w pełnej sumie. Jak próg został przekroczony, to zwracane jest część podatku. Pocieszającą informacją dla zapominalskich jest to, iż o taki zwrot można starać się do 5 lat wstecz. Podobnie się to przedstawia w innych państwach, przykładowo kiedy staramy się o zwrot podatku z Irlandii, lecz każdorazowo powinniśmy to sprawdzić - .


sprzątanie
Wprowadził: Hades2k
Źródło: http://www.flickr.com


Najlepszym pomysłem jest skorzystanie ze wsparcia specjalistów, bo w takim wypadku możemy mieć pewność, iż gotówka (skup rtv i agd warszawa) trafi na nasze konto.
Dostaniemy ją w miarę szybko i w odpowiedniej kwocie. Istnieje sporo tego typu firm, dlatego też miast działać samodzielnie i nie mieć pewności czy się wszystko powiedzie, lepiej skorzystać z profesjonalnej pomocy.
2022/06/09, 14:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.