W dzisiejszych czasach dużą ilość rzeczy jesteśmy w stanie załatwić online - szczęśliwie urzędnicy powolutku się z tym zgadzają

W ostatnich latach dostrzegamy coraz liczniejsze próby naszych urzędów, by dogonić świat i znaleźć się w grupie państw wysokorozwiniętych, które swoim obywatelom dają możliwość na załatwianie administracyjnych spraw online.
konsultant


maszyna drukarska
Wprowadził: David J
Źródło: http://www.flickr.com


f


Jeszcze kilkanaście lat temu było nie do pomyślenie, żeby móc ominąć długie kolejki do Urzędu Skarbowego przy składaniu sprawozdania podatkowego.

Aby zgłębić informacje na omawiany temat, to na początku poznaj inne dane na to zagadnienie - wszystko przeczytaj tutaj.

Każdy klął pod nosem, ale musiał odstać swoje. Pracownicy urzędu nie byli zbytnio przyjaźnie nastawieni do obywateli i twierdzili, że to normalne, że z każdą rzeczą należy do nich przyjść i załatwiać to w okienku. Na szczęście powoli się to zmienia. Ministerstwo Finansów kilka lat temu uruchomiło Portal Podatkowy, który ma za zadanie ułatwić sprawy wszystkim zainteresowanym. Mamy możliwość tam znaleźć wiele przydatnych dokumentów i przeczytać interesujące nas informacje. Możemy także założyć swoje konto. To ogromne uproszczenie dla właścicieli przedsiębiorstw, którzy dziś dużą ilość spraw są w stanie załatwiać w sieci. Nawet pisma administracyjne bywają wymieniane z urzędnikiem przy zastosowaniu tej platformy. Z jego pomocą nie musimy marnować cennego czasu i z każdym detalem jeździć do urzędu.

Jeśli chcesz poznać więcej danych na omawiany temat - odsyłam do serwisu www, ponieważ tam są cenne fakty omawiające prezentowany wątek.

Portal Podatkowy upraszcza nam nie tylko oddawanie PIT-ów, ale też daje możliwość na przykład na ustanowienie pełnomocnictw na któregoś z naszych wspólników.
Dzięki temu mnóstwo administracyjnych spraw będzie w stanie za nas załatwić chociażby sekretarka.


Należy założyć profil na Portalu Podatnika, ponieważ niezwykle usprawnia to życie oraz oszczędza cenny czas.
2020/02/01, 08:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.