Organizujesz szkolenie i chcesz to zrobić jak najlepiej? Dowiedz się o czym powinieneś pamiętać

Kiedy planujemy przygotowanie konferencji albo szkolenia musimy zastanowić się nad różnymi kwestiami organizacyjnymi. Jedną z pierwszych rzeczy jest wybór dobrego miejsca na spotkanie. Zastanawiając się nad wyborem sali konferencyjnej musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, jaki charakter będzie miało takie spotkanie.


konferencja
Wprowadził: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com
Mamy różne szkolenia. W przypadku bardzo długich konferencji organizowanych dla uczestników z różnych zakątków kraju, a czasem i z zagranicy niezbędne jest pamiętanie o zapleczu gastronomicznym i noclegowym.

Czy ta tematyka Cię wciąga? Jeśli tak, to przejrzyj link (https://psmtechnik.pl/litery-przestrzenne,7,pl), pod którym odnajdziesz potrzebne Ci dane - zobacz, że Cię zajmą na długi czas.

W dużym mieście nie będzie z tym problemu, bo hotel Wrocław czy hotele Wrocław (), to duża baza, gdzie można się wygodnie przespać. Jeśli organizujemy spotkania średniej wielkości może się okazać, że będzie potrzebny powszechny dostęp do urządzeń multimedialnych. Spotkanie o charakterze integracyjnym powinno być zorganizowane niedaleko atrakcji turystycznych. Świetnie sprawdzają się piękne miasta, jak sale konferencyjne (więcej szczegółów), lecz też miejsca odległe od cywilizacji, na przykład góry czy jezioro.

To, jakiej sali na nasz event będziemy potrzebować jest zależne od liczebności grupy. Kiedy planujemy spotkanie dla około 50 osób, to komfortowy udział w takim wydarzeniu da nam już powierzchnia około 70 m2. Im większa liczba ludzi tym więcej miejsca potrzebujemy, przykładowo, ponad sto osób, to już sala musi mieć mniej więcej 150 m2. Dość ważny jest układ krzeseł oraz stołów, to właśnie ta kwestia decyduje, ile osób pomieści się na danej przestrzeni. Nie powinniśmy jednakże uzależniać rozkładu planu sali tylko od maksymalnego zapełnienia przestrzeni.


konferencja
Wprowadził: Startup Mena
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejnym bardzo istotnym elementem jest dostępność multimediów. Ciężko dziś wyobrazić sobie naukowy wykład bez dostępności wi-fi dla każdego uczestnika. Jeszcze inne niezbędne urządzenia to wyświetlacz multimedialny i odpowiednie nagłośnienie. To też niezbędne elementy, żeby konferencja odbywała się na naprawdę dobrym poziomie. Sala musi być klimatyzowana, warto też sprawdzić akustykę pomieszczenia. Tylko mikrofon może nie zagwarantować wygody w odbiorze wykładów przez każdego uczestnika naszego spotkania. Takie warunki na pewno sprawią, że każdy będzie czuł się dobrze na szkoleniu. To również gwarancja, że każdy z uczestników będzie w stanie wystawić wysoką notę szkoleniu, które zorganizowaliśmy.
2021/02/22, 07:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.