Czy cykliczne zmiany na ekspozycjach we wszystkich sklepach zawsze będą skuteczne.

Kiedy się wchodzi do nowo otworzonego sklepu z artykułami technicznymi, albo znany dobrze sklep zostaje otwarty po jakimś większym remoncie, przeważnie przez pierwsze kilkanaście minut klient nerwowo chodzi pomiędzy regałami, szukając stoisk z potrzebnymi mu produktami.


wyposażnie biur
Wprowadził: Tama Leaver
Źródło: http://www.flickr.com
Tam gdzie niedawno znajdowały się materiały biurowe, teraz radośnie rozłożyła się odzież robocza, a w rogu, w którym, gdzie powinny leżeć farby i lakiery, ktoś mądry poukładał właśnie artykuły papiernicze Gliwice (przekonaj się sam). Stoisko z doniczkami umieszczono gdzieś na końcu przy ścianie, a stolarskie materiały zajęły miejsce które wcześniej miał sprzęt AGD.

Czyżbyś czuł chęć, by dostać więcej newsów na ów ciekawy temat? Szukasz faktów? Więc kliknij, zobacz, sprawdź (http://kape.gov.pl/page/wdrazanie-systemu-zarzadzania-energia-iso-50001) - nowe posty oczekują na Ciebie.

Zastanawia, skąd się biorą takie zmiany, skoro większość konsumentów i tak idzie do budowlanego marketu w dokładnie sprecyzowanym celu i przeważnie szybko przechodzi kolejne alejki w drodze do tej konkretnej. Zmiany w stylu że zaciekawi go coś w czasie przejścia po sklepie, będą powodować jedynie powiększoną frustrację i niepotrzebną stratę cennego czasu.

Masz szansę, by tu przejrzeć ciekawy artykuł? Czekasz na więcej? Więc naciśnij hiperłącze (lampydodomu.pl/) i przejdź na następną stronę z podobnymi wpisami.

Nim klient wyszuka to, za czym przybył do marketu i spodziewał się znaleźć w zapamiętanym wcześniej miejscu utraci wrażliwość na jakikolwiek bodziec mający skusić do zakupu kolejnych produktów.

Zupełnie inaczej się przedstawia sklep z artykułami spożywczymi. Tu wszelkiej maści specjaliści od technik sprzedaży i prezentacji produktu mają bardzo szerokie pole do popisu. Slogany typu tworzenie potrzeb, reguła prawej ręki czy reguły odpowiedniego rozkładania produktów na półkach są znane każdej osobie odpowiedzialnej za sprzedaż, zaczynając od opiekunów marketowych stoisk, na właścicielu lokalnego sklepu kończąc.


Sprawdź ofertę
Wprowadził: Erich Ferdinand
Źródło: http://www.flickr.com
A przynajmniej powinny być znane. Jeśli dołożyć do tego zastosowanie aspektów znanych z psychologii czy sensorycznych bodźców w postaci muzyki, oświetlenia i zapachów, jasne jest że spożywczy market ma o wiele większe możliwości manewru w kwestii jakiś zmian w ekspozycji. W tego typu branży nie tylko można, ale wręcz należy zaskakiwać i zmieniać, aby klient nie popadł w rutynę codziennych zakupów i za każdym razem dokupił dodatkowo jakiś konkretny produkt, który akurat tym razem przykuł jego uwagę.
2020/01/24, 07:53
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.