Co kupić na upominek dla malucha

Kiedy dostajemy zaproszenie od przyjaciół, będących rodzicami, snujemy rozważania nad prezentem dla malca. Co wybrać? Czym się kierować?


W podobnych sytuacjach możemy zdać się na książki. Dbają o słownictwo, rozbudzają ciekawość świata, uczą postaw społecznych, poszerzają wiedzę i stymulują wyobraźnię. Same zalety zero wad.
buty dla dzieci
Wprowadził: amboo who?
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się również zabawki edukacyjne - wysokiej jakości zabawki edukacyjne.

Popularnym i „bezpiecznym” pomysłem na prezent jest najwyższego gatunku. Powinniśmy tylko przed zakupami dyskretnie podpytać o rozmiar dziecka. Jeśli mamy zamiar ubrać małego dziecka, wskazane jest wybrać ubranka minimum rozmiar większe – tak małe dzieci rosną błyskawicznie. Nie dopuśćmy do częstej sytuacji, w której kaftaniki już na starcie bywają za krótkie. Stosunkowo tanią odzież dziecięcą możemy obecnie nabyć drogą online ubranka dla niemowląt. Sklepy oferują nie tylko prosty i przejrzysty proces dokonywania zakupów, ale przede wszystkim pełne bezpieczeństwo transakcji.
bawiące się dziecko
Wprowadził: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com

Teraz pora na coś co małe tygryski lubią najbardziej: zabawki. Jeżeli poszukujemy zabawek, które będą stymulowały rozwój dziecka w wielu obszarach zdecydujmy się na zabawki kreatywne. Dla młodszych dzieci mogą być to np. klocki, dla dzieci szkolnych zestawy do składania pojazdów czy puzzle. Choć układanie puzzli to najstarsza z zabaw jakie wymyślono dla dzieci, znajdują się w każdym domu.


Z jakiej przyczyny, tak dużo rodziców nie bierze pod uwagę naturalnej ciekawości dzieci, po to by podarować im w danej chwili przygotowanie o otaczającym świecie? Przecież dzieci już od najmłodszych lat zgłaszają swoje potrzeby rozwoju fizycznego i umysłowego.

Jeżeli masz zamiar pogłębić swą znajomość rzeczy w tej tematyce, to czytaj na stronie (http://scenariuszzycia.pl/blog/symbolika-liczb-wprowadzenie/) następne informacje. Trzeba wejść w podany link.

Dobierając zabawki dla dzieci miejmy na uwadze, że wbrew pozorom podejmujemy decyzję o ich umiejętnościach w przyszłości. Mając to na uwadze dajmy pozwolenie małym konstruktorom i odkrywcom na twórczy bałagan w postaci klocków na dywanie - wesołe zabawki kreatywne. Taki prezent buduje wyobraźnię przestrzenną i może być niezwykle emocjonująca, szczególnie jeśli, konstrukcja oczaruje rodzinę i gości. Bądźmy pewni, że zabawki, których jedynym walorem jest to, iż są ładne, szybko lądują w kącie.
2020/04/25, 08:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.