W jaki sposób odzyskać podatek z Holandii? O jakich rzeczach musimy pamiętać? Co jest najbardziej istotne?

Zarobki uzyskane w Holandii są w inny sposób rozliczanie niż te, które są z innych krajów Unii Europejskiej. Są jednak aż tak sprzyjające, że można dzięki nim korzystać w Polsce z ulg abolicyjnych, to znaczy zmniejszyć zobowiązania na rzecz polskiego urzędu skarbowego.
pieniądze
Wprowadził: Daniel Deppe
Źródło: http://www.flickr.com
Polscy podatnicy, którzy pracują w Holandii muszą rozliczyć się z podatku od zarobku, który zdobywa się za granicą. Odnośnie zasady, to rozliczenie podatkowe składa się podwójnie, dzięki czemu zwrot podatku z Holandii jest możliwy. Podatnicy, którzy tak pracowali powinni zrobić rozliczenie w Holandii, dołączając informacje jakiego rodzaju przysługiwały nam zarobki, ulgi podatkowe i podatek do zapłaty lub nadwyżkę zaliczek na podatek należny - więcej: wejdź.

Może zainteresują ciebie także

Coraz więcej ludzi posyła swoje pity online, dołącz do nich również i ty, to doprawdy proste!

jak rozliczyć pit przez internet
Wprowadził: Daniel X. O'Neil
Źródło: http://www.flickr.com
Choć możliwość rozliczania podatków przez internet nie okazuje się nowinką, nadal dużo osób boi się tego modelu postępowania. Całkiem niepotrzebnie, bo rozliczanie podatku za pośrednictwem internetu bywa bardzo proste oraz dogodne.


To wszystko powoduje zwrot podatku z zagranicy. Mimo tego, taka osoba musi też dokonać rozliczenia podatkowego w Polsce. Złożenie rozliczeń wynagrodzenia obywateli państwa polskiego, które pochodzi z Holandii jest oparte o ustawę o podatku dochodowym od osób fizycznych. Chodzi także o konwencję między Rzeczpospolitą Polską a Królestwem Niderlandów, która wspomina o wystrzeganiu się podwójnego opodatkowania i zapobieganiu uchylaniu się płacenia podatków od zarobionych pieniędzy. Podpisano ją trzynastego lutego 2002 roku w Warszawie.

Dochody zarobione w Holandii trzeba rozliczyć - link - w Polsce metodą reguły proporcjonalnego odliczenia.

Chcesz bardziej poznać przedstawiony tu problem? Jeśli tak, zobacz szczegóły innych tego typu materiałów. One też opisują tę sprawę.

Dlatego też taki rezydent podatkowy zmniejsza podatek obliczony w swoim rodzimym kraju od całości własnych wynagrodzeń, biorąc pod uwagę kwotę podatku, którą zapłacił w Holandii. Odliczenie tego typu podatku nie jest natomiast pełne, ale proporcjonalne do kwot, które zarobiliśmy w swoim rodzimym kraju i Holandii.
2020/08/25, 08:54
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.