Jak to wspaniale mieć własne mieszkanie? To powinna być normalka, niestety w dzisiejszych czasach to raczej pragnienie wielu z nas

Niedawno w telewizji,radiu i prasie całkiem często omawia się na temat aktualnego wyposażenia polskich mieszkań. Tego typu tematyce dużo miejsca udostępnia się także w Internecie. Ci którzy tego używają mogą czerpać z wielu portali na których można zamieszczać fotografie swoich wnętrz i oceniać wnętrza innych osób. Na pytanie jakie są współczesne mieszkania nie da się bez wahania udzielić odpowiedzi.


Przedpokój
Wprowadził: Peter Alfred Hess
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno są dużo bardziej zróżnicowane niż wnętrza mieszkań w PRL-u gdy dostęp do materiałów był niezwykle ograniczony. Wygląd obecnego mieszkania jest zależna od wielu czynników. Najważniejsze z nich to: koszty, wiek właścicieli, posiadane umiejętności i sposób życia. Młodsze roczniki obecnie często robią mieszkania w nowocześnie lub minimalistycznie. U starszych znajdziemy więcej bibelotów, pamiątek i ozdób. Więcej na ten temat: zobacz.

Jeżeli chodzi o nowoczesne wnętrza to właśnie popularne są błyszczące meble kuchenne, dekoracje okienne w formie rolet i meble o regularnych kształtach. Typowe obecne mieszkanie osób o niezbyt wysokich zarobkach to panele na podłogach, świetliki na suficie, meble systemowe w salonie, kanapa i mały stolik do kawy. W łazienkach z reguły pojawiają się kabiny prysznicowe, podwieszane toalety i miękkie dywaniki łazienkowe. W nowych kuchniach niemal wszędzie wstawiane są bardzo funkcjonalne meble na wymiar. Zobacz:


mieszkanie
Źródło: www.morguefile.com
Tak samow przedpokojach mamy zazwyczaj szafy wnękowe też tworzone na wymiar. Innowacyjną stylistykę mają teraz żyrandole, lampy i ozdoby ścienne. Na pewno w aktualnych mieszkaniach posiadamy więcej miejsca. Mnóstwo osób rezygnuje z dywanów czy zasłon. Funkcjonalną zmianą jest też fakt, że dbamy o układanie osobistych rzeczy, zakrywamy rury i maskujemy kable. Ponadto pozytywny jest fakt, że jako ważną cześć mieszkania zaczynamy również traktować balkony. Rosnąca liczba osób zakłada tam meble ogrodowe a także dba o to by pojawiły się tam kwiaty. Na pewno również znacznie więcej osób kupuje na rynku pierwotnym, ponieważ nowe mieszkania to lepsza inwestycja, takie jak mieszkania bielany czy nowe inwestycje bielany.
2019/04/19, 07:27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.